Moje przemyślenia

Nasza Klasa nie jest (teraz) na sprzedaż ale...

Grzegorz Marczak
28

Dzisiaj na głównej stronie Techcrunch pojawiła się plotka o tym, że Nasza Klasa idzie pod młotek za 130 milionów EUR. Przy okazji podano też kilka niedokładnych między innymi o ilości zarejestrowanych osób oraz o tym, że w tym roku Nasza Klasa traci na rzecz Facebooka. Sprawdziłem tę informacje i...

Dzisiaj na głównej stronie Techcrunch pojawiła się plotka o tym, że Nasza Klasa idzie pod młotek za 130 milionów EUR. Przy okazji podano też kilka niedokładnych między innymi o ilości zarejestrowanych osób oraz o tym, że w tym roku Nasza Klasa traci na rzecz Facebooka.

Sprawdziłem tę informacje i według moich źródeł (są w tym przypadku są bardziej wiarygodne niż te które ma Techcrunch bo pochodząc z NK i nie chodzi o informacje prasową jaką wysłali) portal w tej chwili nie jest na sprzedaż ani w trakcie większych negocjacji

Nie oznacz to oczywiście, że gdyby tego typu oferta pojawiła się na stole to struktura właścicieli by się nie zmieniła :) Informacje od NK rozumiem więc w ten sposób, że na chwilę obecną nic się nie dzieje. Między wierszami można natomiast wyczytać, że plotki na Techcrunch wcale nie przeszkadzają NK a wręcz mogą być bardzo pomocne..

Swoją drogą pisanie o 27 milionach zarejestrowanych użytkowników w polskim serwisie świadczy o tym, jak naprawdę niewiele na świecie wiedzą o naszym internecie (nawet Mike Butcher, który wielokrotnie odwiedzał nasz kraj przy okazji różnego rodzaju konferencji).

Może kilka ciekawych infografik z konkursu na Antyweb zmieni tą sytuację?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

nasza-klasa.pl