Moje przemyślenia

Emulator DOS-a na Ipadzie - mogło być tak pięknie

Grzegorz Marczak
10

Pamiętacie jeszcze DOS-a i te piękne chwile z linią poleceń, pierwsze gry a potem pierwsze Windowsy? Wszystkie te wspomnienia w raz z rzeczywistym powrotem do programów i gier z tamtych lat chciał nam dać program iDOS na iPada. Początkowo przeszedł on nawet przez proces akceptacji ale ostatecznie zo...

Pamiętacie jeszcze DOS-a i te piękne chwile z linią poleceń, pierwsze gry a potem pierwsze Windowsy? Wszystkie te wspomnienia w raz z rzeczywistym powrotem do programów i gier z tamtych lat chciał nam dać program iDOS na iPada. Początkowo przeszedł on nawet przez proces akceptacji ale ostatecznie został usunięty z App Store.

Apple jeśli chodzi o podejście do emulatorów na iPada i iPhona nie jest do końca jednoznaczne. Niektórym tego typu programom udaj się finalnie dostać do sklepu inne po wstępnej akceptacji tak jak iDOS są ostatecznie wycofywane.

Wracając jednak do iDOS-a. Za jedyne 99 centów mogliśmy mieć na iPadzie klasyczny emulator dawnego systemu operacyjnego firmy Microsoft. Aplikacja bazowała na open sourcowym emulatorze znanym na PC, Makach i linuksach czyli DOSbox.

Do emulatora na iPadzie dołączone były dwie gry czyli Pac Man i Dig Dug. Nie było wprawdzie jasne instrukcji jak instalować inne programy ale użytkownicy poradzili sobie i bez tego. Na toucharcade.com znajdziecie potwierdzoną przez internautów listę gier które uruchomili na iDOS.

Wprawdzie aplikacja nie znajdziemy już w sklepie Apple ale jest obecna na rynku wtórnym czyli dla wszystkich którzy mają "złamanego" iOS-a.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

iPad