Polska

Nasza Klasa kupiła domenę naszaklasa.pl

Grzegorz Marczak
Nasza Klasa kupiła domenę naszaklasa.pl
17

Serwisowi Nasza-klasa.pl prawdopodobnie nareszcie udało się odkupić domenę bez kreski w nazwie czyli naszaklasa.pl, która od niedawna (nie wiem dokładnie od kiedy) przekierowuje na serwis Nasza Klasa. W KRD widać już, że domena korzysta z DNS-ów nasza-klasa aczkolwiek nie została chyba jeszcze p...

Serwisowi Nasza-klasa.pl prawdopodobnie nareszcie udało się odkupić domenę bez kreski w nazwie czyli naszaklasa.pl, która od niedawna (nie wiem dokładnie od kiedy) przekierowuje na serwis Nasza Klasa.

W KRD widać już, że domena korzysta z DNS-ów nasza-klasa aczkolwiek nie została chyba jeszcze przepisana na nowego właściciela (czyżby negocjacje cenowe cały czas trwały?)Jeśli ktoś zastanawia się jaki ruch może osiągać domena o bardzo zbliżonej nazwie do jednego z najpopularniejszych serwisów w Polsce to można zwizualizować to sobie dzięki serwisowi alexa.com:


Wykres przedstawia domenę naszaklasa.pl

Powyższy obrazek pokazuje porównanie ruch do serwisu wykop.pl który jak wiem osiąga teraz ponad pół miliona unikalnych użytkowników. Jak widać ilość pomyłek przy wpisywaniu adresu serwisu Nasza Klasa jest olbrzymia.

Można by wyobrazić sobie, co by się stało gdyby tak domena wpadła w ręce spamerów lub innego rodzaju "cwaniaków" którzy potrafią wykorzystać popularność takiej domeny.

Bardzo ciekawe jaką kwotą Nasza Klasa przekonała właściciela domeny do jej sprzedania - jakieś typy?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

nasza-klasadomena