Off topic

Na co daliśmy się nabrać? - ankieta

Grzegorz Marczak
Na co daliśmy się nabrać? -  ankieta
47

Dzień zwariowanych dowcipów i niewybrednych "wkrętów" już za nami, bardzo ciekawy jestem w co tak naprawdę uwierzyliśmy jeśli chodzi o żarty wygenerowane przez polską blogosferę, a było ich kilka (od razu przepraszam, że nie wymienię wszystkich:) ): Antyweb - Wykop sprzedany dużemu internetowemu...

Dzień zwariowanych dowcipów i niewybrednych "wkrętów" już za nami, bardzo ciekawy jestem w co tak naprawdę uwierzyliśmy jeśli chodzi o żarty wygenerowane przez polską blogosferę, a było ich kilka (od razu przepraszam, że nie wymienię wszystkich:) ):

Antyweb - Wykop sprzedany dużemu internetowemu graczowi - czyli informacja o tym jakoby jakiś duży internetowy gracz (w domyśle portal) kupił serwis wykop.pl. Tomek na blogu wykopu w mało zwięzłej informacji "wkręcał" użytkowników dalej. Oczywiście dzisiaj ukazało się już sprostowanie.
Netto - Polski TechCrunch czyli jak to Marcin Jagodziński został polską filią największego na świecie blogu technologicznego TechCrunch. Wkręt przygotowany nieźle, łącznie z pożyczeniem domeny techcrunch.pl - wprawdzie w tekście informującym o tym wydarzeniu dało się wyczuć dużą dawkę ironii, ale jak pisze Netto miał już zgłoszenia do redakcji.
Yashke - Bracia Samwer kupują fotka.pl Duży hit czyli ktoś kupił fotkę - wkręt zorganizowany przy współpracy z innymi blogami aby bardziej uwiarygodnić informację. Kto dał się nabrać ?
Webstop - Yahoo przejęło Naspers W moje opinii po informacjach o kupnie wykopu i fotki każde następne wielkie przejęcie czy też zakup były już nieco mniej wiarygodne. Webstop napisał o przejęciu Nespers (Allegro, Gadu Gadu) przez Yahoo. Kolejnym wkrętem od Webstop było info o tym, że to Gadu Gadu kupiło wykop.pl - do tego została przygotowana specjalna domena (vvykop.pl - bardzo pomysłowe) z popupem informującym o zakupie serwisu. Całość robiła bardzo dobre wrażenie.
Fotka - Fotka idzie na giełdę Rafał z fotki również próbował zasiać ziarnko niepewności wśród internautów twierdząc (nie swoimi ustami), że Fotka planuje wejść na giełdę aby pozyskać prawie pół miliarda złotych.

Bardzo ciekawy jestem komu udało się swoim "wkrętem" nabrać najwięcej osób - zapraszam do krótkiej ankiety:

[poll=19]

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu