Felietony

Następca Nexusa 7 jeszcze lepszy i jeszcze tańszy?

Konrad Kozłowski
Następca Nexusa 7 jeszcze lepszy i jeszcze tańszy?
21

Amazon ze swoim Kindle Fire udowodnił, że nic nie zachęca do zakupu jak niska cena. Nexus 7 od Google podążył tą samą ścieżką, więc kontynuacja tej podróży musiała być kwestią czasu. I choć na oficjalną prezentację musimy jeszcze zaczekać to ostatnie informacje wskazują na to, że w tym roku Google n...

Amazon ze swoim Kindle Fire udowodnił, że nic nie zachęca do zakupu jak niska cena. Nexus 7 od Google podążył tą samą ścieżką, więc kontynuacja tej podróży musiała być kwestią czasu. I choć na oficjalną prezentację musimy jeszcze zaczekać to ostatnie informacje wskazują na to, że w tym roku Google nie zamierza spuścić z tonu.

Agencja Reuters powołując się dwa niezależne źródła donosi, że współpraca pomiędzy Google i Asusem jest kontynuowana, a podczas nadchodzącej konferencji zostanie zaprezentowana "druga generacja" Nexusa 7. Z zewnątrz, w oczy ma nam się rzucić zmniejszona ramka wokół ekranu, który de facto zyska wyższą rozdzielczość. Układ NVIDII natomiast ma zostać zastąpiony Snapdragonem od Qualcommu. Oczywiście spodziewana jest także aktualizacja systemu Android, której nazwa ma brzmieć: Key Lime Pie.

Zdaniem wielu platforma mobilna od Google nie do końca spełnia oczekiwania, jakie można by przed nią postawić, jeżeli chodzi o urządzenia typu tablet, lecz bez wątpienia Nexus 7 stał się po prostu hitem. Najprawdopodobniej, Google natchnione tym sukcesem oraz potrzebą nawiązania walki z konkurencją w pocie czoła pracowało nad kolejną wersją systemu Android, dla której zawieszona przez użytkowników poprzeczka nie okaże się za wysoka. Wiele do zrobienia jest też w kwestii relacji i współpracy z deweloperami, od któych zależy przecież to, jak aplikacje będą wyglądały na tabletach.

Konferencja Google I/O odbywa się w dniach 15-17 maja w San Francisco - czy do tego czasu wszystkie oczekiwane produkty będą gotowe? Reuters wskazuje datę premiery następcy Nexusa 7 na lipiec, więc niespełna dwa miesiące później. Być może to właśnie w wakacje odświeżona zostanie cała linia urządzeń Nexus. A cena? Jedno ze źródeł zapowiada obniżkę ceny aktualnej generacji Nexusa 7 do 149 dolarów, podczas gdy nowy były dostępny w starej cenie 199 dolarów. Drugie rokuje wkroczenie nowego Nexusa 7 w cenie 149 dolarów, powodując zniknięcie z oferty poprzedniej wersj tabletu - co Wy na to?

Źródło: Reuters via TheVerge.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleAndroidgoogle i/onexus 7