Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Microsoft

"Naprawiony" Skype tuż za rogiem. Niespodzianki dla Windows Phone 8.1 w drodze

KK
Konrad Kozłowski
16

Nie sądziłem, że będę wracał do tematu Skype'a jeszcze przed tym, gdy faktycznie Microsoft będzie mógł pochwalić się efektami swoich ostatnich prac. Kolejne zapowiedzi i obietnice są jednak na tyle interesujace, że ciężko przejść obok nich obojętnie. I to z dwóch powodów - po pierwsze: pewne postępy...

Nie sądziłem, że będę wracał do tematu Skype'a jeszcze przed tym, gdy faktycznie Microsoft będzie mógł pochwalić się efektami swoich ostatnich prac. Kolejne zapowiedzi i obietnice są jednak na tyle interesujace, że ciężko przejść obok nich obojętnie. I to z dwóch powodów - po pierwsze: pewne postępy zostały już dokonane, po drugie: Microsoft szykuje znacznie więcej niż myśleliśmy do tej pory.

Skype stał się synoninem dla internetowych rozmów głosowych oraz wideorozmów. Po przejęciu przez Microsoft spodziewałem się raczej wzrrostu tempa prac nad jego rozwojem i regularnych ulepszeń. Tymczasem ten świetny niegdyś komunikator pozostał w tyle za konkurencją, którą teraz musi doganiać. Potencjał jest przeogromny, ale czy doczekamy się momentu w którym Skype znów znajdzie się na czele stawki? Mam taką nadzieję.

Na co cierpi Skype? Jak wspominałem w poprzednich tekstach, komuniaktor ten nie nadążył za rynkiem, który obrał kierunek o nazwie "mobile". Ciężko zarzucić mu samej obecności na wielu platformach, lecz użytkownicy korzystający z niego na co dzień doskonalne znają sytuacje, do których dochodzi regularnie. Mowa tu oczywiście o braku synchronizacji konwersacji pomiędzy urządzeniami, problemami z dostarczaniem wiadomości oraz przekazywaniem rozmów przychodzących na aktywne urządzenia. Według zapewnień Microsoftu większość z tych kwestii została już rozwiązana w aplikacjach dla sytemów Windows Phone oraz Windows (wersja desktopowa). Dodatkowo ma pojawić się także obsługa wyświetlania faktu o przeczytaniu wiadomości przez odbiorcę. Kiedy będziemy mogli się o tym przekonać? "Naprawdę niedługo".

Co więcej, wiadomości które będą do nas wysyłane, dostarczone będą na wszystkie urzadzenia, gdzie będziemy zalogowani. Różnica polegać ma na tym, że powiadomienia będą wyświetlane tylko na tych, na których będziemy aktywni. Jestem bardzo ciekaw, jak wyglądać to będzie w praktyce. Jeżeli nie będę korzystał z żadnego z urządzeń, to w momencie odebrania wiadomości powiadomienie pojawi się na wszystkich? Na to wygląda.

W rozmowie z serwisem The Verge, Jeff Kunins (kierujący zespołem odpowiedzialnym za Skype'a) wspomniał także o planach wobec Windows Phone 8.1. Ekipy odpowiedzialne za obydwa projekty pracują teraz wspólnie, czego efektem mają być "fajne rzeczy" które będą czekać na nas w Windows Phone 8.1. Co konkretnie? Tu znów musimy uzbroić się cierpliwość.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu