Świat

Nakręć wideo w 360-stopniowej panoramie, przy użyciu iPhone

Paweł Grzegorz Iwaniuk
9

Od jakiegoś czasu, coraz uważniej przyglądam się niezależnym projektom, których celem jest stworzenie różnych gadżetów i akcesoriów do popularnych urządzeń. Zazwyczaj projekty tego typu nie miały by szans w dużych firmach. Tym czasem internet oraz serwisy społecznościowe pozwalają takim przedsięwzię...

Od jakiegoś czasu, coraz uważniej przyglądam się niezależnym projektom, których celem jest stworzenie różnych gadżetów i akcesoriów do popularnych urządzeń. Zazwyczaj projekty tego typu nie miały by szans w dużych firmach. Tym czasem internet oraz serwisy społecznościowe pozwalają takim przedsięwzięciom żyć, a nawet pozyskać fundusze na realizację. Jednym z takich projektów jest GoPano Micro - nakładka na aparat iPhone 4, umożliwiająca kręcenie przestrzennego wideo w 360-stopniowej panoramie.

Na początek kilka słów od twórcy projektu.

W serwisie kickstarter.com, twórcy GoPano Micro uruchomili projekt, którego celem jest zgromadzenie środków potrzebnych do rozpoczęcia seryjnej produkcji nakładki. Kwota konieczna do startu określona została na 20 tys dolarów. W chwili gdy piszę te słowa, projekt zebrał już ponad 30 tys dolarów. Pewne jest więc, że projekt wejdzie w fazę realizacji.

Osoby zainteresowane zakupem GoPano Micro mogą cały czas dokonywać wpłat na rzecz projektu. Kwota gwarantująca otrzymanie nakładki to 50 $.

Projekt wystartował w okolicach 30 marca. W ciągu kilkunastu dni, twórcy zebrali ponad 500 wpłat na kwotę 50 $, co plus kilka mniejszych i większych wpłat, daje wspomniane ponad 30 tys dolarów. Jestem oczywiście w stanie zrozumieć, że projekt jest fajny (bo jest) i dlatego internauci tak chętnie go wspierają. Pomimo to, czas w jakim zebrano kwotę startową jest dla mnie fascynujący.

A do końca zbiórki pozostało jeszcze 38 dni.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu