Moje przemyślenia

Aplikacja powie ci ile kalorii ma twój posiłek - wystarczy zrobić zdjęcie

GM
Grzegorz Marczak
13

Pomysł wydaje się być genialny. W app store pojawiła się aplikacja do Meal Snap, która reklamuje się jako magiczne narzędzie do sprawdzania kalorii. Zasada działania jest bardzo prosta - robimy zdjęcie naszemu jedzenie, dodajemy krótki opis i wysyłamy do Meal Snap. Potem "system" przelicza i rozp...


Pomysł wydaje się być genialny. W app store pojawiła się aplikacja do Meal Snap, która reklamuje się jako magiczne narzędzie do sprawdzania kalorii. Zasada działania jest bardzo prosta - robimy zdjęcie naszemu jedzenie, dodajemy krótki opis i wysyłamy do Meal Snap. Potem "system" przelicza i rozpoznaje składniki potrawy i wysyła nam informacje o zawartości kalorii w posiłku w raz z rozbiciem na poszczególne składniki.

Do tego dochodzi jeszcze kontrola naszych posiłków / diety oraz możliwość dzielenia się informacjami na popularnych serwisach społecznościowych. Tak więc teoretycznie mamy narzędzie której jeszcze przed zjedzeniem posiłku (robimy zdjęcia dań prezentowanych w karcie) określi nam jego kaloryczność dzięki czemu będziemy mogli kontrolować naszą dietę.

Oczywiście w magię i super technologię stojącą za Meal Snap nie specjalnie wierzę. Wprawdzie rozpoznawanie przedmiotów na zdjęciach jest już możliwe ale nie ma chyba jeszcze na tyle sprawnego systemu aby w rozpoznał wszystkie składniki sałatki z kurczakiem czy też różnego rodzaju zup. Zakładam więc (tak jak i inni), że przeliczenia kalorii i rozpoznawanie składników potraw dokonywane jest ręcznie przez ludzi.

Niezależnie jednak do samego sposobu liczenia kalorii ważna jest skuteczność takiego narzędzia. Możemy się niestety o niej przekonać dopiero po uiszczeniu 3 dolarów za aplikację.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleiPhoneAplikacje mobilne