Moje przemyślenia

Dowód na to, że Google szykuje swój serwis z muzyką w chmurze?

GM
Grzegorz Marczak
10

Wygląda, że mamy dowód na to iż Google szykuje odpowiedź na ostatnio uruchomioną usługę Amazona (plotki o serwisie z muzyką od Google krążą po internecie już od dawna). Chodzi oczywiście o muzykę w chmurze i aplikację do jej odtwarzania na urządzeniach mobilnych. Serwis Tech From 10 (w tej chwili ni...

Wygląda, że mamy dowód na to iż Google szykuje odpowiedź na ostatnio uruchomioną usługę Amazona (plotki o serwisie z muzyką od Google krążą po internecie już od dawna). Chodzi oczywiście o muzykę w chmurze i aplikację do jej odtwarzania na urządzeniach mobilnych. Serwis Tech From 10 (w tej chwili nie obecny w sieci) w jakiś sposób dotarł do developerskiej wersji sklepu z aplikacjami na Androida (te przypadkowe wycieki).

W sklepie tym natomiast znalazł najnowszą wersję odtwarzacza muzyki Android Music 3, w której to z kolei w opcjach konfiguracji widać ustawienia związane z streamingiem muzyki. Wszyscy zakładają więc, że jest to jednoznaczny dowód na to, że Google planuje niedługo uruchomić serwis w muzyką w chmurze.

Najlepsze jest jednak to, że nową aplikację do odsłuchiwania muzyki dla androida udało się pobrać w formie umożliwiającej zainstalowanie jej na praktycznie każdym telefonie z Androidem (no dobra nie wiem na jakiej wersji będzie chodziła). Jeśli ktoś z was jest więc zainteresowany zajrzeniem do środka - program można pobrać tutaj.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleAndroidmuzyka w chmurze