Telekomy

Najwyższa średnia szybkość pobieranych danych w październiku w T-Mobile

Grzegorz Ułan
Najwyższa średnia szybkość pobieranych danych w październiku w T-Mobile
23

Od zeszłego miesiąca zaczęliśmy publikować Wam raporty RFBenchmark, które obrazują jakość usług i szybkości internetu mobilnego w Polsce. Są one tym bardziej wiarygodne, że bazują na pomiarach dokonywanych przez użytkowników w różnych miejscach i regionach Polski.

Co najważniejsze, baza tych pomiarów systematycznie rośnie. Lipcowy raport opierał się na 12 tysiącach pomiarów, wrześniowy - 23 tysiące, a obecny za październik już na bazie 29663 pomiarów.

Ostatni raport był zaprezentowany hurtem za pierwsze 9 miesięcy 2017 roku, możecie go podejrzeć w tym tekście - Orange najszybszy, Play najwolniejszy w 2017 roku. Widać w nim, że we wrześniu liderem w szybkości pobieranych danych był jeszcze Orange, w październiku na fotel lidera wysunął się już jednak T-Mobile, który mógł się pochwalić wynikiem 25,89 Mbps.

Orange spadł na drugie miejsce z wynikiem 23,39 Mbps, trzeci Plus - 21,29 Mbps, a na końcu Play - 18,83 Mbps.

W przypadku prędkości wysyłanych danych liderem nadal jest Orange z wynikiem 12,08 Mbps, ale na drugie miejsce awansował Plus - 10,85 Mbps, trzecie T-Mobile - 9,22 Mbps, Play ponownie na ostatnim miejscu z wynikiem 6,45 Mbps.

To są wyniki na podstawie 79,49% pomiarów, tylu użytkowników łączyło się przy nich z siecią w technologii LTE, 19,8% korzystało z zasięgi 3G, a 0,7% - 2G. To zerknijmy jeszcze na pomiary w 3G.

Tu również wygrał T-Mobile w przypadku prędkości pobieranych danych, a w wysyłanych i pingu Orange. Na końcu stawki Play, jeśli chodzi o pobierane i wysyłane dane, a ping największy był w Plusie.

Z pełnym raportem możecie zapoznać się na stronie RFBenchmark, a linki do aplikacji mobilnych do pomiarów na Androida i iOS znajdziecie na ich stronie głównej.

Photo: Sashkin7/Depositphotos

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu