E-sport

Największa organizacja e-sportowa właśnie została przejęta za 78 milionów EUR

Grzegorz Marczak
Największa organizacja e-sportowa właśnie została przejęta za 78 milionów EUR
6

ESL jest liderem w branży e-sportowej na Świecie. Organizuje największe turnieje online jak również offline w najpopularniejsze gry komputerowe m.in. Intel Extreme Masters, ESL One, ESL Pro Series oraz Starcraft II World Championship Series Firma ESL ogłosiła dzisiaj osiągnięcie porozumienia z m...

ESL jest liderem w branży e-sportowej na Świecie. Organizuje największe turnieje online jak również offline w najpopularniejsze gry komputerowe m.in. Intel Extreme Masters, ESL One, ESL Pro Series oraz Starcraft II World Championship Series

Firma ESL ogłosiła dzisiaj osiągnięcie porozumienia z międzynarodową grupą MTG, która przejmie większość udziałów w Turtle Entertainment GmbH, spółce holdingowej dla ESL i spółek zależnych. MTG zostanie większościowym udziałowcem w Turtle Entertainment GmbH za 78 000 000 EURO.

I jest to moim zdaniem świetny news dla całej “branży” e-sportowej na świecie. Duży media przejmujące organizację e-sportową to sygnał dla innych, potencjalnych zainteresowanych. Syngał o tym, że e-sport to potencjał biznesowy zyskujący coraz większą atencję wśród sponsorów ale też poważnych graczy na rynku mediowym.

Jeśli chodzi o nowego własciciela ESL : MTG jest międzynarodową grupą mediową. Nasze działania obejmują sześć kontynentów i zawierają kanały TV i platformy, usługi online, biznesową produkcję treści i radiostacje. Jesteśmy także największym udziałowcem w firmie CTC Media, która w Rosji jest liderem wśród niezależnych firm mediowych.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu