Gry

Mistrzostwa Świata World of Tanks Grand Finals 2015 już za niecały miesiąc

Paweł Winiarski
Mistrzostwa Świata World of Tanks Grand Finals 2015 już za niecały miesiąc
6

Intel Extreme Masters to nie jedyna e-sportowa impreza w naszym kraju. Już pod koniec kwietnia do Warszawy przyjadą wirtualne czołgi od Wargamingu. W ubiegłym roku impreza wyszła bardzo fajnie, wygląda jednak na to, że w tym roku firma szykuje dla nas jeszcze większe wydarzenie. Mistrzostwa odbęd...

Intel Extreme Masters to nie jedyna e-sportowa impreza w naszym kraju. Już pod koniec kwietnia do Warszawy przyjadą wirtualne czołgi od Wargamingu. W ubiegłym roku impreza wyszła bardzo fajnie, wygląda jednak na to, że w tym roku firma szykuje dla nas jeszcze większe wydarzenie.

Mistrzostwa odbędą się w dniach 25.04-26.04 w hali Expo XXI w Warszawie. Stanie tam naprzeciw siebie 12 najlepszych drużyn z całego świata, które przyjadą do stolicy rywalizować o tytuł mistrzowski World of Tanks. A wraz z nim wiążą się naprawdę niezłe pieniądze. Tegoroczna pula nagród wynosi bowiem 300 tysięcy dolarów, co przy obecnym kursie tej waluty wynosi ponad 1 110 000 złotych.

Wargaming nie organizuje imprezy sam. Pomagać im będą Intel, Razer i paysafecard. Konkursy w mobilnym World of Tanks Blitz odbywać się będą natomiast na stoisku Red Bulla, wspomniane paysafecard będzie mieć ponadto stoisko, na którym zmierzymy się w quizie wiedzy o World of Tanks. Zapowiada się więc możliwość fajnego spędzenia czasu pomiędzy meczami.

Jeśli niespecjalnie interesujecie się e-sportowymi atrakcjami, może zachęci Was możliwość zobaczenia z bliska prawdziwych czołgów. Na wydarzeniu będą bowiem obecne dwa sprzętu uważane za zwycięzców II Wojny Światowej - T-34/85 oraz kanadyjska wersja Shermana M4A1. Obie jednostki są częścią zbiorów Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, które współpracuje z Wargamingiem przy okazji kwietniowej imprezy. Specjalnie z tej okazji wspomniane dwa czołgi zostaną odnowione i przygotowane na mistrzostwa. Po imprezie maszyny powrócą do Muzeum Wojska Polskiego.

To dla nas ogromna przyjemność, że kolejny raz współpracujemy przy organizacji Finałów Mistrzostw Świata Grand Finals w grze World of Tanks. Tegoroczna impreza zbiega się z 70. rocznicą zakończenia II Wojny Światowej. Postanowiliśmy, że jest to doskonała okazja, aby zaprezentować Państwu dwa wozy bojowe, które są zwycięzcami tego konfliktu. Będą to czołgi średnie: T-34/85 i produkowany w Kanadzie, Sherman M4A1.

– powiedział Mirosław Zientarzewski, kierownik Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej, oddziału Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.

Impreza Wargamingu jest darmowa, aby w niej uczestniczyć nie będziecie potrzebować biletów czy wejściówek. Jeśli z jakichś powodów nie będziecie mogli przyjechać do Warszawy, zajrzyjcie na twitcha WGLEU, znajdziecie tam bowiem transmisje meczy.

Za informacją prasową

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

World of TanksWargaming