Mobile

Najlepszy smartfon Kruger&Matz doczekał się nowszej wersji. Oto Flow 2

Tomasz Popielarczyk
Najlepszy smartfon Kruger&Matz doczekał się nowszej wersji. Oto Flow 2
35

Oferta Kruger&Matz rozrasta się o smartfona Flow 2. Urządzenie, podobnie jak poprzednik dysponuje modułem łączności LTE. Różni się jednak od niego diametralnie pod względem zastosowanych parametrów. W smartfonie Flow 2 zastosowanie znalazł 64-bitowy Snapdragon 410 z czterema rdzeniami Cortex-A53...

Oferta Kruger&Matz rozrasta się o smartfona Flow 2. Urządzenie, podobnie jak poprzednik dysponuje modułem łączności LTE. Różni się jednak od niego diametralnie pod względem zastosowanych parametrów.

W smartfonie Flow 2 zastosowanie znalazł 64-bitowy Snapdragon 410 z czterema rdzeniami Cortex-A53 o taktowaniu 1,4 GHz. Wspiera go GPU Adreno 306 oraz 1 GB pamięci RAM. Na dane użytkownika przeznaczono 8 GB pamięci wewnętrznej rozszerzalnej o maksymalnie 32 dodatkowe GB za pomocą slotu na MicroSD.

Wszystko to przekłada się na płynne działanie Androida 4.4, na którym oparto model Flow 2. System oraz jego poszczególne moduły działają bez zająknięcia. Nie da się ukryć, że SoC Snapdragon 410 jest znakomitym wyborem, jeśli chodzi o dolną półkę cenową.

Wyświetlacz IPS, który wykorzystano do konstrukcji smartfona pracuje w rozdzielczości 1280 x 720 px. Panel charakeryzuje się szerokimi kątami widzenia oraz satysfakcjonującym współczynnikiem jasności. Zabezpieczono go szkłem Dragontrail, które ma chronić przed zarysowaniami.

Do atutów Flow 2 można na pewno zaliczyć dwa sloty na karty SIM, a także wsparcie dla łączności w standardzie 4G LTE cat. 4. Pozwala to na transmisję danych z teoretyczną maksymalną prędkością 100 Mbps. Plusem jest też pojemna bateria o pojemności 2300 mAh, która przy tego typu podzespołach powinna wystarczyć na 1,5-2 dni bezproblemowej pracy.

Sam smartfon jest wykonany podobnie do poprzednika. Tylny plastikowy panel pełni jednocześnie rolę krawędzi. Po prawej stronie mamy guziczek zasilania, a po lewej dwustopniowy przycisk regulacji głośności. Złącza minijack oraz Micro USB wkomponowano w górną krawędź. Na przeciwległej znajdziemy wyłącznie otwór mikrofonu.

Obiektyw kamerki 8 Mpix został umieszczony w lewym górnym rogu tylnego panelu. Tuż obok mamy diodę doświetlającą LED. Aparat posiada wbudowany autofocus. Przednia kamera została wyposażona w matrycę 2 Mpix.

Cała konstrukcja jest bardzo smukła i lekka. Smartfon Flow 2 mierzy zaledwie 141 x 68 x 7 mm przy wadze 128 gramów. Urządzenie dobrze dopasowuje się do dłoni i jest wygodne w użytkowaniu. Do zalet na pewno należy też dodać jakość wykonania. Poszczególne elementy zostały ze sobą dobrze spasowane, a cała konstrukcja nie sprawia wrażenia wątłej.
Cenę Kruger&Matz Flow 2 ustalono na 649 złotych. Za takie pieniądze prawdopodobnie nie znajdziemy na polskich półkach sklepowych smartfona ze Snapdragonem 410 oraz LTE.


Powyższy tekst to test komercyjny. Tekst ten przedstawia niezależną opinię redakcji. Klient nie miał wpływu na kształt i wnioski przedstawione w tym tekście.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu