Sprzęt

Spacer z muzyką to jest to - a i w domu warto czasem odpuścić głośniki. Wybieramy najlepsze słuchawki

Paweł Winiarski
Spacer z muzyką to jest to - a i w domu warto czasem odpuścić głośniki. Wybieramy najlepsze słuchawki
21

Znalezienie dobrych słuchawek nie jest łatwe. Według informacji producentów wszystkie są świetne, spełnią Wasze oczekiwania i będą służyć przez lata - nawet jeśli wydacie na nie 50 złotych. To oczywiście w wielu przypadkach nie jest prawdą, dlatego każde poszukiwania słuchawek to zasięganie opinii znajomych, przeglądanie różnych zakątków internetu w poszukiwaniu tego najlepszego produktu w określonym wcześniej budżecie.

Nie jestem w stanie przedstawić Wam wszystkich dobrych produktów z każdej z półek cenowych - trzeba też pamiętać, że słuchawki dzielą się na przewodowe i bezprzewodowe, a te dodatkowo na douszne, dokanałowe, nauszne, wokółuszne - postaram się jednak by to zestawienie było na tyle uniwersalne, by każdy znalazł choć jeden produkt, na który warto zwrócić uwagę.

Najlepsze słuchawki do 200 zł

Sennheiser HD 201

Klasyk, ale taki totalny klasyk, którego sam przez wiele lat używałem. Słuchawki kosztuję około 100 złotych i choć na takie nie wyglądają - są naprawdę wytrzymałe, co na pewno docenią osoby niespecjalnie mocno dbające o sprzęt. Jakość dźwięku jest dobra, jak na taką półkę cenową oczywiście, słuchawki chętnie przyjmują wszelkiej maści korektory graficzne, same oferując dość płaski i uniwersalny dźwięk.

Shure SE112

Shure jest marką, którą znają przede wszystkim muzycy i bywalcy studiów nagraniowych. Firma zdecydowała się jednak również na produkcję niedrogich urządzeń, czego przykładem są słuchawki dokanałowe Shure SE112. Dobre jak na taką małą konstrukcję brzmienie i solidne wygłuszenie względem dźwięków otoczenia - co docenią nie tylko fani muzyki, ale również osoby, które używają tego typu słuchawek w pracy - na przykład jako monitora podczas nagrań. Jeśli dobrze poszukacie, powinno Wam się udać kupić ten model właśnie za 200 złotych.

SoundMagic P30S

Ciekawe, udane i bardzo wygodne składane słuchawki nauszne, które spokojnie kupicie za 200 złotych. Dobry dźwięk i niska waga sprawiają, że to naprawdę udany kompan w podróży. Zamiast inwestować w tańsze konstrukcje bardziej znanych producentów, warto pomyśleć o tych słuchawkach.

Zobacz nasze zestawienie najlepszych słuchawek nausznych.

Najlepsze słuchawki do 500 zł

500 złotych to już półka cenowa, w której można śmiało upolować niezłe konstrukcje bezprzewodowe bez obawy, że sprzęt będzie ciągle zrywał połączenia lub szedł na znaczące ustępstwa w jakości dźwięku - względem połączenia kablowego.

Jays a-Six

Bardzo małe i lekkie bezprzewodowe słuchawki połączone małym, zgrabnym kablem. Sprzęt jest mocno polecany, głównie dlatego, że za około 350 złotych gwarantuje połączenie dużego komfortu i niezłego brzmienia, przy jednoczesnym stabilnym połączeniu bezprzewodowym, co jest niezwykle istotne jeśli decydujecie się na słuchanie muzyki z urządzenia mobilnego.

Audio-Technica ATH-M40X

Duże i wygodne przewodowe słuchawki z bardzo przestrzennym brzmieniem i odpowiednio wyważonym basem. Audio-Technica ATH-M40X uważane są za niezłe słuchawki studyjne, a to już powinno dużo mówić jeśli chodzi o jakość reprodukowanego dźwięku. Sprzęt kupicie za około 370 złotych i w przedziale cenowym do 5 stówek będzie to naprawdę udany wybór.

Sennheiser HD 555

Uważane za jedne z najwygodniejszych, jeśli nie najwygodniejsze słuchawki nauszne w tym przedziale cenowym. Dodatkowo zastosowano tu innowacyjną technologię E.A.R., dzięki której kształt obudowy nausznika jest tak zaprojektowany, że dźwięk z głośnika dociera bezpośrednio do kanału usznego. Sprzęt kupicie za około 350 złotych.

Zobacz nasz ranking najlepszych słuchawek dousznych.

Najlepsze słuchawki za ponad 500 złotych

Jabra Elite 65t

Zwane zabójcami AirPodsów Jabra Elite 65t doskonale zastąpią sprzęt Apple. Słuchawki polecane w zasadzie przez wszystkich, którzy ich używali. Solidny czas pracy na jednym ładowaniu (5 godzin), ciepłe i selektywne brzmienie, odporność na wodę i pył. Do tego kapitalna, przemyślana i dobrze zaprojektowana aplikacja z korektorem dźwięku. Słuchawki kosztują około 649 złotych i gdybym sugerował się jedynie opiniami znajomych, mógłbym je Wam polecić. Sam miałem niestety problemy z dobrym wpasowaniem sprzętu do uszu.

Bose QuietComfort 25

Przez wiele lat uważane za najlepsze słuchawki z aktywnym systemem redukcji dźwięków otoczenia. Idealne podczas podróży zarówno komunikacją miejską jak i samolotem. Poza kapitalnym systemem tłumienia hałasu charakteryzują się niezłym, uniwersalnym brzmieniem i dużą wygodą noszenia. Może nie oferują tak dobrego i selektywnego brzmienia jak pasywne słuchawki w podobnej cenie, jeśli jednak istotne jest dla Was odcięcie się od otoczenia, a te pieniądze nie kupicie nic lepszego. Bose QuietComfort 25 wycenione są w tej chwili na około 800 złotych.

AKG K550 MKIII

Uważane za świetne słuchawki referencyjne, które sprawdzą się zarówno w studio, w domu, jak i na spacerach. Separacja dźwięków stoi na bardzo wysokim poziomie, podczas odsłuchu muzyki znajdziecie detale, które trudno wyłapać na innych sprzętach za podobne pieniądze. Duże nauszniki oraz przemyślana konstrukcja pałąka sprawiają, że sprzęt jest wygodny i nie męczy słuchacza nawet przy dłuższych sesjach. Aktualnie słuchawki wyceniono na około 700 zł.

Zobacz nasze zestawienie najlepszych i najgorszych alternatyw dla AirPods.

Jak sami widzicie nie umieściłem w zestawieniu (szczególnie w jego najdroższej części) produktów kosztujących półtora czy dwa tysiące - choć oczywiście w tych przedziałach cenowych znajdziecie jeszcze lepsze urządzenia, część z nich zdecydowanie warta jest swojej ceny. Sam od kilku lat używam nieobecnych już w sklepach słuchawek bezprzewodowych Sony MDR1-ABT i trudno mi o nich powiedzieć choć jedno złe słowo - choć swego czasu kosztowały ponad 1600 złotych. Generalnie na wyższej półce cenowej warto zainteresować się na przykład konstrukcjami Sony z coraz lepszym aktywnym systemem redukcji dźwięków z otoczenia - świeże Sony WH-1000XM3 zapowiadają się świetnie i na pewno warto mieć je na oku jeśli macie do wydania na słuchawki ponad 1500 złotych.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu