Sprzęt

Logo McLaren niedługo na pralkach i lodówkach. OnePlus i HTC ze specjalnymi wersjami swoich urządzeń

Paweł Winiarski
Logo McLaren niedługo na pralkach i lodówkach. OnePlus i HTC ze specjalnymi wersjami swoich urządzeń
3

Z czym kojarzy Wam się McLaren? Na pewno nie ze smartfonami i hełmami wirtualnej rzeczywistości. Ale niedługo zacznie, dwie duże firmy wypuszczają właśnie specjalne wersje swoich urządzeń opatrzonych logo tej firmy. To OnePlus i HTC.

OnePlus 6T McLaren

Na pierwszy ogień OnePlus, który we współpracy z McLaren (i chyba pozazdrościł marce Huawei) wypuści najprawdopodobniej Smartfon OnePlus 6T McLaren. Choć firma zdradza tylko datę ujawnienia efektu współpracy (11 grudnia 2018 roku), nie ma raczej wątpliwości, że chodzi o smartfona. W sumie nawet się to spina, 6T (podobnie jak 6) to superszybki sprzęt i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. W ogóle dziwna sprawa z tymi współpracami na linii producent smartfonów-producent samochodów. Huawei miał limitowaną wersję Porsche (BlackBerry również), a Oppo wszedł we współpracę z Lamborghini. A prawda jest taka, że i tak posiadacze drogich aut wybierają najczęściej...iPhone'y.

HTC Vive Pro McLaren

Współpracę z firmą McLaren nawiązało również HTC. Tu nie chodzi jednak o smartfona, ale o...gogle wirtualnej rzeczywistości.

Firmy HTC oraz McLaren Racing zaprezentowały specjalną edycję zestawu HTC Vive Pro McLaren. Dzięki niemu miłośnicy sportów motorowych będą mogli na własnej skórze przekonać się czym jest wyścig Formuły 1 – tak za kierownicą bolidu jak i w pit-stopie. Niesamowita rozdzielczość, przestrzenny dźwięk i ergonomia Vive Pro zapewni śmiałkom najwyższy poziom immersji. Zestaw cechuje wyjątkowy design, ale to nie koniec atrakcji spod znaku McLaren. Będzie on doskonale pasować do „McLaren Garage VR experience”, produkcji Vive Studios, stworzonej we współpracy z McLarenem oraz ze specjalną wersją „RFactor2” McLaren Edition VR racing, zaprojektowaną tak, by użytkownicy mogli kierować bolidem bez konieczności korzystania z dodatkowych akcesoriów do jazdy. McLaren Garage VR experience to z kolei wieloosobowy symulator, w którym gracze wcielają się w załogę pit stopu stajni McLaren i otrzymują szansę wzięcia udziału w obsłudze bolidu tak, jak robią to zawodowe ekipy w czasie wyścigów. Mogą też zwiedzić warsztat McLarena i przystąpić do zawodów w trybie multiplayer „Pitstop Challenge” i rzucić wyzwanie innym uczestnikom, wywołując ich do pojedynku w wymianie opon na czas. Te wszystkie wyjątkowe doświadczenia dostępne są wyłącznie za pośrednictwem Viveport. Osoby posiadające już HTC Vive mogą już dziś przystąpić do bezpłatnej subskrypcji i otrzymać dostęp do wymienionych tytułów za darmo. Dzięki partnerstwu HTC Vive i McLaren, użytkownicy zyskali możliwość zanurzenia się w rzeczywistość toru wyścigowego i McLaren Racing bez konieczności wychodzenia z domu.

- czytamy w informacji prasowej.

Będziecie w ogóle myśleć o zakupie takich specjalnych wersji któregokolwiek z tych urządzeń?

źródło, informacja prasowa

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu