Muzyka

Jakie słuchawki nauszne będą najlepsze? Podpowiadamy, które wybrać

Paweł Winiarski
Jakie słuchawki nauszne będą najlepsze? Podpowiadamy, które wybrać
16

Wybór słuchawek nigdy nie jest prosty i oczywiście zawsze najlepiej samemu sprawdzić jak leżą oraz jak grają. Jeśli jednak zamawiacie tego typu urządzenia przez internet, nie jest to możliwe. Planujecie zakup słuchawek nausznych? Podpowiadamy na jakie modele zwrócić szczególną uwagę.

Słuchawki nauszne czyli jakie?

Wiele sklepów nie rozróżnia w swoich ofertach słuchawek nausznych i wokółusznych, wrzucając wszystkie do jednego worka z napisem - słuchawki nauszne. Musicie jednak wiedzieć, że to zupełnie inne konstrukcje, więc zarówno dźwięk, jak i komfort użytkowania są inne.

Słuchawki nauszne, jak sama nazwa wskazuje, leżą na uszach, nie otaczają ich. Jeśli nie jesteście do końca przekonani czy słuchawki nauszne są konstrukcją dla Was - warto poznać plusy i minusy takiego produktu.

Zalety słuchawek nausznych:

- mała, lekka konstrukcja;
- często składany pałąk zmniejszający rozmiar urządzenia;
- często posiadają mikrofon i mogą służyć jako zestaw słuchawkowy do rozmów telefonicznych;

Wady słuchawek nausznych:

- gorsza jakość dźwięku niż w słuchawkach wokółusznych;
- gorsze odcięcie od otoczenia;
- mogą uciskać uszy i drapać gąbkami;

Słuchawki nauszne będą idealny rozwiązaniem dla osób, które słuchają muzyki przede wszystkim na smartfonie lub przenośnym odtwarzaczu MP3, a nie chcą nosić ze sobą większych konstrukcji oraz korzystać z małych "pchełek", do których zalicza się słuchawki douszne i dokanałowe.

Najlepsze słuchawki nauszne

Sennheiser HD 2.30 (wersje i oraz G)

Słuchawki mają ciekawą i oryginalną stylistykę, która na szczęście nie koliduje z dobrą jakością i barwą dźwięku. To bardzo praktyczny produkt, zarówno jeśli chodzi o konstrukcję, jak i muzykę - brzmienie jest na tyle uniwersalne, że spodoba się fanom różnych gatunków. Przy zakupie warto pamiętać o tym, że słuchawki występują w dwóch wersjach - „i” współpracuje z produktami Apple, „G” z pozostałymi urządzeniami. Bardzo dobry stosunek ceny do jakości.

Cena: około 260 zł

JBL E35

Uważane za jedne z lepszych słuchawek do smartfona - głównie ze względu na wygodę użytkowania i dobre brzmienie z lekko podbitym basem. Choć firma JBL znana jest raczej z dynamiczniejszego brzmienia, to model E35 wydaje się bardziej łagodny, ciepły i uniwersalny, co niejeden miłośnik muzyki uzna za duży plus.

Cena: około 220 zł

Sony MDR-ZX220BT

Dla odmiany model bezprzewodowy, w dodatku z NFC co ułatwia parowanie urządzenia ze smartfonem. Słuchawki posiadają wbudowany mikrofon, mogą więc służyć również za zestaw słuchawkowy, a bateria zapewnia około 8 godzin słuchania. I to niestety ich najwiekszy minus. Słuchawki mają dobre, uniwersalne brzmienie.

Cena: około 180 zł

Audio-Technica ATH-AR3BT

Mając do wydania trochę więcej pieniędzy, warto zainteresować się modelem Audio-Technica ATH-AR3BT. To bezprzewodowe słuchawki Bluetooth z NFC, charakteryzujące się bardzo dobrą jakością dźwięku (dobry, czytelny, ale i mocny bas). Dzięki wbudowanemu mikrofonowi użyjecie ich jako zestawu głośnomówiącego. Poza świetnym brzmieniem charakteryzują się długim czasem pracy na jednym ładowaniu - to średnio aż 30 godzin.

Cena: około 400 zł

Harman Kardon Soho I

Coś dla osób, które poza brzmieniem cenią sobie wygląd słuchawek. Soho to jedne najciekawszych wizualnie i najbardziej eleganckich urządzeń tego typu. Charakteryzują się dynamicznym brzmieniem i mocnym basem, choć zarówno środek jak i góra są tu czytelne. Oryginalna konstrukcja to nie tylko aspekty wizualne, ale również mniejszy nacisk na głowę i lepsza wentylacja uszu dzięki innej budowie poduszek. Cena jednak mocno odstaje od pozostałych modeli z listy.

Cena: około 1000 zł

Marshall Major II

Pewnie większości osób firma Marshall kojarzy się przede wszystkim ze sprzętem dla gitarzystów, można też założyć na uszy słuchawki z logo tego producenta. Elegancki wygląd nie jest jednak ich głównym plusem - chodzi o brzmienie, które mocno faworyzuje muzykę gitarową. Oznacza to, że jeśli z cięższymi, ostrzejszymi dźwiękami nie jest Wam po drodze, raczej nie powinniście ich wybierać. Składana konstrukcja, możliwość podłączenia bezprzewodowego i funkcja zestawu słuchawkowego do połączeń telefonicznych. Solidny sprzęt dla fanów ciężkiego grania.

Cena: około 350 zł

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu