E-commerce

Najlepsze sklepy internetowe w Polsce 2019. Gdzie najlepiej robić teraz zakupy w sieci?

Grzegorz Ułan
Najlepsze sklepy internetowe w Polsce 2019. Gdzie najlepiej robić teraz zakupy w sieci?
11

To już dziesiąta edycja rankingu sklepów internetowych Opineo.pl, sporządzona na podstawie opinii klientów, którzy robili w nich zakupy. Od tego roku, będzie się on ukazywał regularnie w następnych latach podobnie jak ta edycja w październiku, przed świątecznym boomem zakupowym w sieci.

Prawie 2 miliony głosów oddanych na 38 000 ocenianych sklepów, to źródło najnowszego rankingu Opineo.pl. Internauci oceniali w nim sklepy po dokonaniu w nich zakupów, według następujących kryteriów:

  • szybkość realizacji zamówienia,
  • poziom obsługi klienta,
  • jakość zapakowania przesyłki,
  • stopień gotowości do polecenia danego sklepu internetowego swoim znajomym.

Każda pozycja oceniana była w skali od 1 do 5, po zsumowaniu wyciągana była średnia, a sklepy z najwyższą średnią stworzyły poniższy ranking sklepów internetowych - ogólny i w rozbiciu na 14 kategorii, niektóre z nich, które powinny Was zainteresować, wyciągniemy z tego rankingu tutaj.

Karolina Flaht-Soroka, Client Business Partner w Nielsen:

Metodologia rankingu Opineo charakteryzuje się prostotą i czytelnością. Jest zbudowana rzetelnie i w sposób powtarzalny kontynuowana od 2010 roku, co pozwala na zachowanie porównywalności ocen na przestrzeni kolejnych edycji. Dodatkowo metodologia, poza czystą oceną konsumencką sklepów, uwzględnia i docenia ich gotowość do wsłuchania się w opinię kupujących. Dzięki temu ranking odzwierciedla faktyczne nastroje konsumentów i daje miarodajny obraz pozycji e-sklepów w branży handlu internetowego.

Najlepsze sklepy internetowe 2019

W rankingu ogólnym zwycięzcą został sklep eobuwie.pl (w poprzedniej edycji rankingu 2018 również wygrali, więc trzymają poziom), zdobyli dwa razy więcej punktów niż drugi sklep - north.pl, który w zeszłym roku wskoczył na trzecie miejsce, na którym w tej edycji rankingu znalazł się sklep aptekagemini.pl.

Najlepsze sklepy internetowe 2019 - Kategoria AGD/RTV

W kategorii AGD/RTV najlepszy okazał się sklep north.pl z nieco ponad 60 punktami, wyprzedzili sklep Morele.net - widać wyciek danych pod koniec ubiegłego roku nie zaszkodził im zbytnio. Podium zamyka tu sklep neonet.pl, który awansował z 10 pozycji.

x.kom.pl, który w poprzedniej edycji rankingu zajął 3 miejsce, spadł na czwarte, a z innych znanych elektromarketów w pierwszej dziesiątce znalazły się również Electro.pl na 7 miejscu, Euro.com.pl na 8 i Mediamarkt.pl na 9 miejscu.

Najlepsze sklepy internetowe 2019 - Książki

Gdzie najlepiej kupować w sieci książki? Najlepiej ocenianym sklepem w tej kategorii został serwis taniaksiazka.pl, który wyprzedził dwa inne serwisy swiatksiazki.pl i bonito.pl. Patrząc po punktacji można śmiało powiedzieć, że w tej kategorii walka była wyrównana. Empik.com.pl znalazł się w tym zestawieniu na 5 miejscu, ze średnią ocen 4.74 i z 14.74 punktami.

Najlepsze sklepy internetowe 2019 - Motoryzacja

Wśród serwisów motoryzacyjnych wygrał serwis gmoto.pl, drugie miejsce przypadło hamulcesklep.pl, a trzecie iparts.pl.

Najlepsze sklepy internetowe 2019 - Telefony

W kategorii Telefony, ponownie wygrywa sklep z akcesoriami do naszych smartfonów - etuo.pl, który wyprzedził izigsm.pl oraz bestcena.pl serwis, który w zeszłym roku zajął drugie miejsce.

Najlepsze sklepy internetowe 2019 - Debiuty

Na koniec zerknijmy na najlepsze serwisy, które pojawiły się na Opineo.pl w ostatnim roku. W tej kategorii wybrano cztery serwisy z najlepszą średnią ocen - zdrovi.pl, lovewallet.pl, Zumbasklep.pl oraz Magboss.pl, mający w swojej ofercie sprzedaż telefonów komórkowych oraz części zamiennych.

Z całością rankingu możecie się zapoznać pod tym linkiem (pdf).

Źródło: Opineo.pl.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu