Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
E-commerce

Już wiadomo dlaczego Allegro usunęło oceny sprzedawców za czas wysyłki. Teraz będzie go wyliczał algorytm

GU
Grzegorz Ułan
31

Dokładnie 2 października kupujący stracili możliwość oceny sprzedawców za czas wysyłki, a od 3 października niektórzy kupujący mogą sprawdzać przewidywany czas dostawy jeszcze przed zakupem na stronie oferty sprzedaży.

O zmianach w ocenach sprzedawców na Allegro pisaliśmy Wam jeszcze w połowie września, 2 października weszły one w życie i zniknęła w nich opcja oceny za czas dostawy.

Dzień później Allegro poinformowało, że część kupujących może już sprawdzać przewidywany czas dostawy na stronach ofert, jeszcze przed podjęciem decyzji o zakupie. W najbliższym czasie taka opcja będzie widoczna dla wszystkich kupujących.

Najnowsze badania konsumenckie wskazują, że spodziewana data dostawy jest jednym z ważniejszych czynników, które wpływają na decyzję zakupową. Dzięki przewidywanej dacie dostawy kupujący w łatwy sposób będą mogli porównać czas realizacji zamówienia dla różnych metod dostawy lub pomiędzy różnymi sprzedającymi. Nowy sposób wyświetlania czasu dostawy będzie prosty i jednolity na każdym etapie zakupów.

Po nowemu, czas dostawy będzie liczony przez specjalny algorytm Allegro, który po zebraniu informacji pozyskanych od sprzedawców oraz danych historycznych danego sprzedawcy, a także przy uwzględnieniu kategorii, sezonowości sprzedaży czy deklarowanych czasów przewozu samych przewoźników, będzie wyświetlał przewidywany czas dostawy na stronach wszystkich ofert.

Przewidywany czas dostawy będzie się wyświetlał na stronie oferty, w szczegółach dostawy, na formularzu dostawy i płatności, po dokonaniu transakcji na stronie oraz w e-mailu wysyłanym po zakupie z ich podsumowaniem.

Więcej szczegółów o tych zmianach przeczytacie na stronach Allegro.

Źródło: Bankier.pl.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: