Netflix

5 seriali, które polecam na Netflix plus konkurs

Grzegorz Marczak
5 seriali, które polecam na Netflix plus konkurs
391

Nie wiem jak wy, ale ja jestem zadurzony w serialach telewizyjnych. Wiele z produkcji, które oglądam dawno już pobiły na głowę to, co dostępne jest w kinach. No i na dodatek, dzięki usługom VOD, możemy teraz oglądać jeszcze więcej i jeszcze taniej.

Oto moja lista 5 seriali godnych polecenia i dostępnych na Netflix - nie są to produkcje super nowe, ale takie, które moim zdaniem koniecznie trzeba zobaczyć.

Peaky Blinders

Film wręcz przesiąka klimatem, to taka Rodzina Soprano tylko w wykonaniu brytyjskim. Lata 20, brud, bandyci i życie rodziny, która terroryzuje okolicę będąca jednocześnie jej integralna częścią. Hazard, bukmacherka i do tego bardzo dobrze oddane realia tamtych czasów. Gorąco polecam jeśli nie oglądaliście. Wbrew pozorom nie jest to prosty film dla każdego, a fabuła nie kręci się jedynie w okół samego gangu.

The 100

Uwielbiam filmy SF i właściwie oglądam prawie wszystko z tego gatunku. Bardzo rzadko jednak trafia mi się serial, który na dłużej przykuwa moją uwagę. The 100 się to udało. Fabuła się broni, do tego jest sporo akcji, ale też sporo zaskakujących wątków i nie każdy z nich kończy się happy endem. Mimo, iż początkowo wydaje się, że jest to film młodzieżowy, to jednak twórcy szybko uświadamiają nam, że nie będzie to serial o młodzieńczych rozterkach i miłosnych trójkątach. Wykluczona ze społeczności za drobne przestępstwa młodzież, zrzucona jest na ziemię w celu kolonizacji. Ziemię, która spustoszała po zagładzie nuklearnej i "teoretycznie" jest niezamieszkała. Dla mnie porządna dawka SF z dobrymi efektami specjalnymi. Czekam na następny sezon.

The Narcos

Historia życia Pablo Escobara nie raz była tematem ekranizacji filmowych, ale ten serial to coś więcej. Świetnie nakręcony serial o życiu jednego z największych baronów narkotykowych na świecie, jego kartel kontrolował 80% rynku narkotykowego. To, co urzeka to udane odwzorowanie klimatu z tamtych lat. Pokazanie w jak kuriozalnej sytuacji znalazła się Kolumbia, walcząc z Eskobarem. Serial składa się z dwóch części, z czego ta pierwsza jest zdecydowanie lepsza, ale mimo to warto obejrzeć całość.

Black Mirror

Serial SF opowiadający o przyszłości i problemach jakie rozwój technologii może spowodować. Serial porusza problemy obyczajowo-społeczne, ale robi to w bardzo intrygujący sposób. Wizja przedstawiona w filmie może przerażać, ale na pewno skłoni was do refleksji nad przyszłością. I mam tylko jedną uwagę do całego filmu - nie oglądajcie 1 odcinka pierwszego sezonu, jest wyjątkowo głupi, słaby i może zniechęcić. Na szczęście każdy odcinek opowiada inną historię, więc niewiele stracicie.

Vikings

Ten serial jest chyba wszystkim dobrze znany, ale nie mogę go pominąć, bo jestem jego wielkim fanem. Podobnie jak w przypadku Peaky Blinders, uwielbiam Vikingów za klimat, za to jak budowane są główne postaci, za ich wyrazistość, za to jak pieczołowicie są prowadzone przez cały serial. Wreszcie za szalone oczy Ragnara, aktora który pasuje do tego filmu jak nikt inny. Jeśli lubicie czasem oderwać się od naszej, już prawie wirtualnej rzeczywistości, to nie ma lepszego serialu niż Vikingowie. Mroczny, brutalny, z wątkami historycznymi i przy okazji bardzo wciągający.

Poza TOP 5 oczywiście jest masę ciekawych propozycji do obejrzenia, wymienię tutaj na przykład Jessica Jones (intrygująca historia), Marco Polo (bardzo fajna realizacja), Penny DreadFull (za postaci i pomysł), How to get away from the murder ( napięcie w każdym odcinku i nietuzinkowe pomysły), Black Flag (kapitalny klimat no i tematyka piracka).

Mam też dla was małą niespodziankę, za każde polecenie dobrego serialu, którego nie widziałem, dostaniecie ode mnie konto na 6 miesięcy w Netflix (ufundowane przez T-Mobile). Mam 3 konta do rozdania dlatego warto się pospieszyć, swoje propozycje wpisujcie w komentarzach.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot