Seriale

Jakie najlepsze seriale pojawiły się w HBO Go w 2018 roku?

Konrad Kozłowski
Jakie najlepsze seriale pojawiły się w HBO Go w 2018 roku?
18

HBO Go zaskoczyło nas w tym roku nie raz, nie dwa. Oprócz uwolnionej oferty i obniżonej ceny, niespodzianką jest też niezwykle silna oferta, w której nie brakuje świetnych seriali i to nie tylko tych, za którymi stoi HBO. Jakie najlepsze seriale pojawił się na HBO Go w 2018 roku?

Najlepsze seriale HBO w 2018 roku

Ostre przedmioty

W połowie roku na HBO debiuowała mini-seria oparta na książce Gillian Flynn pod tym samym tytułem. Opowiada ona o dziennikarce Camille Preaker, która zostaje wysłana do rodzinnego, niewielkiego miasteczka Wind Gap, gdzie dochodzi do zaginięcia dziewczynki. Camille ma problemy z alkoholem, nie przepada za rodziną, a na miejscu nie jest mile widziana - mimo wszystko próbuje dotrzeć do prawdy, która nie musi się jej wcale spodobać. Ostre przedmioty, to rewelacyjnie nakręcony dramat z wyśmienitą obsadą i ścieżką muzyczną - w to wszystko zawinięto ciekawą zagadkę. To jeden z najlepszych seriali HBO.

Ślepnąc od świateł

Przez wielu nazywany najlepszym polskim serialem 2018 roku. Produkcja nakręcona na podstawie książki Jakuba Żulczyka opowiada o kilku dniach z życia warszawskiego dilera, który próbuje dopiąć wszystkie sprawy przed wylotem na zasłużone wakacje. Nie wszystko jednak idzie po jego myśli, o czym szybko będzie nam dane się przekonać. Tak odważnej produkcji chyba nikt się nie spodziewał, a kreacje Kamila Nożyńskiego (debiutant), Jana Frycza, Roberta Więckiewicza i Cezarego Pazury zapamiętacie na długo. Serial Ślepnąc od świateł powstawał przez około 3 lata, ale gdy zadebiutował, zawiesił konkurencji poprzeczkę bardzo wysoko.

Westworld

Westworld to zdecydowanie jedna z najciekawszych premier ostatnich lat wśród seriali HBO, a w tym roku mieliśmy okazję zobaczyć jej kontynuację. Pierwszy sezon narobił nam sporo smaku. Ewidentnie widać, że mamy do czynienia z serialem z najwyższej półki, także pod względem wizualnym, bo Westworld, podobnie jak pozostałym produkcjom HBO, trudno tutaj cokolwiek zarzucić. Fabularnie też jest ciekawiej, bo nadszedł czas rozliczenia, a my poznajemy kolejne tajemnice dzikiego zachodu. Jeśli lubicie sci-fi, to nie powinniście się zawieść.

HBO Go nie działa - co można zrobić?

Najlepsze seriale w HBO Go w 2018 roku

Castle Rock

https://www.youtube.com/watch?v=fFr3fGKwZvA&t=1s

Jak będzie wyglądać serial, w którym zobaczymy miasteczko, gdzie rozgrywa się akcja kilku książek Stepehena Kinga? Właśnie tak! Dramat wyprodukowany na zlecenie Hulu - usługi VOD niedostępnej w Europie - to thriller, który wciąga od samego początku. Z każdym następnym odcinkiem atmosfera staje się jeszcze gęstsza, więc możemy się tylko cieszyć, że tak dobry serial trafił do HBO Go. Jeśli nie znacie twórczości Kinga, to z pewnością pozytywnie zaskoczy was mnogość postaci i tajemnice, które skrywa miasteczko Castle Rock. Dla obeznanych z treścią książek Kinga to dobra okazja, by zobaczyć wizję wydarzeń rozgrywających się na kartach przeczytanych powieści.

Kidding

Jim Carrey powraca na mały ekran, ale tym razem nie zobaczymy go w typowej komedii lub dramacie. Tym razem występuje w komedio-dramacie, który zachwyca pod względem realizacji, a Carrey świetnie odnajduje się w epicentrum tego zamieszania. Odgrywany przez niego Pan Pickle, to gwiazda telewizji, gospodarz programów dla dzieci. W jego życiu prywatnym dochodzi jednak do tragedii, gdy ginie jeden z synów. Jeffa Piccirilo musi odnaleźć się w nowej sytuacji, ale nie potrafi poradzić sobie ze stratą. Próbuje zmienić program, wrócić do żony i odbudować relacje z ocalałym synem. Bywa smutno, bywa wzruszająco, ale nie brakuje humoru - tak udanej mieszanki w Kidding się nie spodziewałem.

Filmy HBO Go - co obejrzeć?

Odpowiednik

Jeśli jesteście fanami spisków, to Odpowiednik będzie serialem w sam raz dla was. W roli głównej występuje J.K. Simmons, który wciela się w pracownika ONZ niższego szczebla. Wskutek niezależnych od niego wydarzeń wplątuje się w intrygę, z której nie ma odwrotu - okazuje się bowiem, że organizacja dla której pracuje, dysponuje dostępem do alternatywnych wymiarów. Przejście to miało powstać w trakcie zimnej wojny, nic więcej na początku nie wiemy na ten temat. Spisek, zagadki i świetny podwójny występ Simmonsa to powody, dla których powinniście zobaczyć ten serial, a właśnie wystartował 2. sezon.

Najlepsze seriale HBO

Patrick Melrose

Nie wiem, czy Benedict Cumberbatch został stworzony do tej roli, ale wiele wskazuje na to, że tak. Swoboda, z jaką udaje mu się pokazać rozterki syna arystokraty pogrążonego przez narkotyki i alkohol, jest zaskakująca. To prawdziwy teatr jednego aktora - ciężki dramat z humorystycznymi elementami, które tylko na chwilę pozwalają nam wyrwać się z mrocznej, czy wręcz tragicznej rzeczywistości głównego bohatera. Po śmierci ojca Patrick Melrose nie wie za bardzo, co począć, a my coraz lepiej rozumiemy, dlaczego.

Ucieczka z Dannemory

Richard Matt i David Sweat to dwójka osadzonych w więzieniu Clinton w mieścinie Dannemora w stanie Nowy Jork, którzy pewnego dnia znikają bez śladu. Władze robią wszystko, by ich odnaleźć i wydają na akcje poszukiwawcze kolosalne sumy - bez skutku. Jak doszło do tego, że dwójce wspomnianych mężczyzn udało się wymknąć z pilne strzeżonego zakładu? Pierwotny plan zakłada ucieczkę do Meksyku, ale nie wszystko idzie zgodnie z założeniami, więc muszą ruszyć na północ - czy dotrą do Kanady? Ucieczka z Dannemory to jedna z największych i najmilszych niespodzianek w tym roku i zdecydowanie warto przekonać się, dlaczego tak wiele osób, tak uważa.

 

 

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu