Gry

Filmy i seriale na podstawie gier jednak mogą być fenomenalne. Tych produkcji nie mogę się doczekać!

Kacper Cembrowski
Filmy i seriale na podstawie gier jednak mogą być fenomenalne. Tych produkcji nie mogę się doczekać!
2

Wygląda na to, że filmowe i serialowe adaptacje gier wideo będą miały wkrótce najlepszy okres w historii.

Niestety, lecz do tej pory większość filmów czy seriali na podstawie gier wideo pozostawiały sporo do życzenia — i jak animowane produkcje potrafią być porządne (na przykład Cyberpunk: Edgerunners, Arcane czy Filuś i Kubuś), tak aktorskie zazwyczaj okazywały się zawodem. Takie filmy jak Need for Speed, Assassin’s Creed czy Mortal Kombat są raczej do zapomnienia, a netfliksowy Wiedźmin z każdym sezonem robi się coraz gorszy. Wygląda na to, że kolejne lata to zmienią.

The Last of Us - serial

The Last of Us to bez dwóch zdań niezwykła historia. Czy lubicie gry Naughty Dog, czy nie, należy przyznać, że pod względem opowiadanej historii i samych postaci jest to absolutny TOP. Przygoda Ellie i Joela to prawdziwy emocjonalny rollercoaster, gwarantujący całą gamę emocji — od śmiechu, przez gniew i wzruszenie, aż po smutek i płacz — a wszystko jest utrzymane w tak wyjątkowym i jednocześnie ciężkim klimacie, że trudno znaleźć drugą grę tego kalibru. Nie mam wątpliwości, że jeśli serial zostanie dobrze zrealizowany, to będziemy mogli mówić o jednej z najlepszych produkcji dostępnych na HBO.

God of War - serial

Losy Kratosa były niezwykle ciekawe jeszcze przed pojawieniem się Atreusa w jego życiu. Historia rozpoczynająca się w świecie mitologii greckiej, dążąca aż do nordyckich krain, to droga upadłego boga wojny. Boga, który zdążył się całkowicie pogubić i motywować swoje działania wyłącznie żądzą zemsty, co nie doprowadziło go do niczego dobrego. Kiedy uciekł z tamtego świata, odcinając się od demonów przeszłości, ustatkował, założył rodzinę i pierwszy raz od dawna poczuł szczęście, odebrano mu najukochańszą osobę… i tutaj kolejny raz zaczyna się nowy rozdział w jego życiu. Rozbity Kratos w obcym świecie nie tylko musi walczyć o przetrwanie, ale przede wszystkim jego celem jest odpowiednie wychowanie syna, który nie tylko ma być dobrym wojownikiem, ale i człowiekiem. Jeśli Amazon skupi się na emocjonalnej warstwie tych postaci, będzie to prawdziwa perełka nie tylko Prime Video, ale całej branży VOD.

Death Stranding - film

Nietuzinkowe spojrzenie na branżę gier wideo, prawdziwy artyzm, szalone pomysły w niezwykłej oprawie. To idealne określenie Hideo Kojimy, który wkrótce spełni swoje marzenie — Death Stranding trafi na wielki ekran. Jak informował Piotr Kurek, film w całości finansowany będzie przez studio Hammerstone. Producentami wykonawczymi będą Hideo Kojima oraz Alex Lebovici, który z ramienia Hammerstone był producentem między innymi ostatniego filmu studia - Barbarzyńcy. Wiemy też, że Kojima chciałby rozszerzenia świata, przedstawienia nowych bohaterów oraz wątków, które nie były poruszane w grze.

Horizon - serial

Horizon: Zero Dawn oraz Forbidden West to pod względem historii i świata bez dwóch zdań nietuzinkowe produkcje. Z jednej strony mamy do czynienia z postapokaliptycznym światem, w którym spotkamy różne plemiona, a naszymi głównymi narzędziami do walki jest włócznia i łuk — z drugiej strony jednak nie walczymy z dzikimi zwierzętami, a z futurystycznymi robotami. Takie połączenie zdaje się dość dziwne, jednak zostało bardzo dobrze wyjaśnione fabularnie — i właśnie na tym, jak i na samej historii Aloy, ma skupić się serial przygotowywany przez Netfliksa. Platforma streamingowa z wielkim N w logo przy takich produkcjach jak Gray Man czy Stranger Things pokazuje, że potrafi zrobić coś wielkiego — i mocno trzymam kciuki, żeby tak samo stało się w tym przypadku.

Ghost of Tsushima - film

Trzymanie się rodzinnych tradycji i kierowanie się wyłącznie honorem, czy zrezygnowanie z niektórych postanowień i łatwiejsza, lecz nadal niezwykle wyboista droga do zwycięstwa? To jeden z wielu dylematów Jina Sakaia, którzy przemierzając barwną i niezwykle piękną Tsushimę prowadzi mnóstwo walk — w tym najważniejszą z samym sobą. Niezwykła historia japońskiej wyspy z licznymi wątkami pobocznymi skradła serce graczy na konsolach, więc nie mam wątpliwości, że zrobi to również na wielkim ekranie.

Gran Turismo - film

Gran Turismo to bez dwóch zdań niezwykle rozpoznawalne i cenione IP, które robi mnóstwo szumu z każdą kolejną odsłoną. Pod względem fabularnym gry nie są jednak na tyle rozwinięte, żeby robić z nich film, prawda? Owszem - chyba, że weźmiemy na tapetę prawdziwą historię, w której nastoletni chłopiec zagrywający się w produkcję japońskiego studia nabył i rozwinął swoje umiejętności do tego stopnia, że stał się profesjonalnym kierowcą wyścigowym. Kiedy weźmiemy pod uwagę, że w obsadzie znajdują się takie osobistości jak David Harbour czy Orlando Bloom, możemy być niemal pewni sukcesu.

Days Gone - film

Kiedy już myślicie, że apokalipsa zombie to niezwykle przejedzony temat w popkulturze, to pojawia się takie Days Gone. Produkcja od niepozornego, lecz niezwykle zdolnego Bend Studio, która porywa światem, klimatem gangu motocyklowego i postaciami. Główny bohater, Deacon St. John, nie tylko walczy o przetrwanie i stara się odnaleźć lekarstwo na tajemniczego wirusa, ale również stale wierzy, że jego ukochana zdołała przeżyć i robi wszystko, żeby ją odnaleźć. Kolosalne hordy zombie, każda amunicja, która jest na wagę złota, oraz paniczne zbieranie paliwa do swojego motocykla. Film Days Gone ma ogromny potencjał.

Na którą z wymienionych produkcji czekacie najbardziej? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu