Telekomy

Najlepsze oferty na domowy internet mobilny bez cyrografu

Grzegorz Ułan
Najlepsze oferty na domowy internet mobilny bez cyrografu
57

W dzisiejszym przeglądzie ofert u naszych telekomów, przyjrzymy się najlepszym ofertom na domowy internet mobilny. A jak najlepszym, to z największą paczką danych na pełnej dostępnej prędkości. W naszych realiach będą to więc oferty z limitem 100 GB i powyżej transferu danych w miesiącu.

Domowy internet mobilny, to tak naprawdę awaryjne ratowanie się w sytuacji, gdy w naszej lokalizacji nie można podpiąć się pod internet kablowy czy światłowody Orange. Tak więc, jako tymczasowe rozwiązanie warto, by nie wiązać się przy nim umową na dwa lata, bo w międzyczasie sytuacja z dostępem do stacjonarnych rozwiązań może ulec zmianie.

Zobacz też: Najlepsze oferty na abonament z internetem mobilnym.

Tak więc zebrałem dla Was wszystkie takie oferty na domowy internet mobilny z limitem 100 GB i powyżej transferu danych w miesiącu bez długookresowych umów.

Domowy internet mobilny w Play

Zaczynamy od jedynego operatora infrastrukturalnego z taką ofertą, czyli Play. Orange, Plus i T-Mobile mają takowe, ale tylko na abonament z cyrografem. Jest jeszcze wprawdzie nowa oferta Orange Flex, ale umówmy się, że to typowo smartfonowa oferta, bo 80,00 zł płacić za samo 100 GB mijałoby się z celem.

Formalności mamy już za sobą, no to zaczynamy. Play ma w swojej ofercie mobilny internet domowy na kartę z pakietem, który ma limit na pełnej prędkości ustawiony na 100 GB, po jego przekroczeniu internet zwalnia. Miesięczny koszt pakietu, to 49,00 zł. Co ważne, internet mobilny w Play oferowany jest tylko na nadajnikach własnych.

Domowy internet mobilny w Lajt mobile

Pierwszy wirtualny operator z ofertą na domowy internet mobilny, to Lajt mobile. Tutaj również mamy limit ustawiony na 100 GB, ale 14,00 zł miesięcznie taniej niż w Play, miesięczny koszt to 35,00 zł. Zasięg operatora Plus.

Domowy internet mobilny w Otvarta

Otvarta, to kolejny wirtualny operator na nadajnikach Plusa, również ma ofertę na domowy internet mobilny z limitem 100 GB, ale dodatkowo z bonusem - 200 GB do wykorzystania w nocy pomiędzy 00:00 a 8:00. Koszt miesięczny pakietu to 44,99 zł, jeśli wybieramy dynamiczny adres IP, a 49,99 przy stałym IP (niezależnie już czy wybieramy publiczny adres IP, czy prywatny).

Domowy internet mobilny w Premium Mobile

FreeomNET Dom w Premium Mobile to oprócz 100 GB w dzień również 200 GB w nocy, ale nieco drożej miesięcznie, bo 49,90 zł. Zasięg sieci Plus.

Domowy internet mobilny w Red Bull Mobile

Oferty Red Bull Mobile na internet mobilny z limitem 100 GB nie mogę znaleźć na stronie, ale istnieje, jest też regulamin, można ją aktywować w ofercie na kartę. Koszt - 40,00 zł miesięcznie, zasięg sieci Play.

Domowy internet mobilny w Virgin Mobile

Zostajemy jeszcze chwilę na nadajnikach Play, bo niedawno Virgin Mobile ogłosił swoją nową ofertę na internet mobilny - Virgin NET.

Po raz pierwszy pojawia się nam tu ponad 100 GB w dzień, dokładnie 120 GB w dwóch opcjach. Dla klientów Virgin Mobile w abonamencie głosowym koszt miesięczny to 35,00 zł, a dla klientów z zewnątrz - 50,00 zł. W obu przypadkach umowa bez cyrografu, choć w jednej opcji tak połowicznie, bo jedną terminową w niej już mamy.

Domowy internet mobilny dla cierpliwych

Orange na kartę

Wiem, że w komentarzach pojawi się ta oferta jako pierwsza, to od razu o niej wspomnę, choć jest ona nie tylko dla cierpliwych, ale i oszczędnych - w Orange na kartę w pewnych okolicznościach również możliwe jest dobicie do 100 GB, ale to wymaga czasu i oszczędzania GB, które będą nam się kumulować na koncie. Koszt - 25,00 zł miesięcznie, zaczynamy od 15 GB w miesiącu.

Nju mobile - internet mobilny

W Nju mobile za 29,00 zł miesięcznie, będziecie mogli korzystać ze 120 GB transferu w miesiącu po dwóch latach.

Jest też opcja natychmiastowa, ale pod jednym warunkiem - już jesteście klientem nju mobile na abonament z miesięcznym okresem wypowiedzenia w ofercie za 39,00 zł miesięcznie, w której po dwóch latach uzbierało się Wam już 60 GB transferu, a po dokupieniu do tego samego numeru nju internet dodatkowy za 19,00, dostaniecie z automatu kolejne 60 GB.

Razem za 58,00 zł miesięcznie będziecie mieli 120 GB, połowę na karcie SIM w telefonie, drugą połowę na dodatkowej karcie SIM, którą możecie włożyć do mobilnego routera WiFi.

Plush - internet mobilny

Plush ma dwie oferty dla cierpliwych, i to tych najmniej cierpliwych, bo już po roku dobijemy do 100 GB, za 25,00 zł miesięcznie, a do 120 GB za 30,00 zł miesięcznie. Zaczynamy odpowiednio od 20 GB i 40 GB w miesiącu.

Jak widać trochę tego jest do wyboru, co wybrać? Przede wszystkim musicie wiedzieć, który operator ma najlepszy zasięg w Waszej lokalizacji i czy nie ma zapchanych nadajników, bo sam dobry zasięg to nie wszystko. Później dopiero patrzymy po cenie i zawartości.

Zobacz też wpis: Internet na karte.

Jeśli zastanawiacie się jeszcze czy 100 GB Wam wystarczy, powiem tak - oglądam intensywnie ostatnio jeden z seriali na HBO GO, od niedzieli obejrzałem już 25 odcinków po 50 minut każdy i zużyłem na to 16,15 GB, mierzę to dokładnie na potrzeby innego tekstu, który niebawem się ukaże na Antyweb. Można więc powiedzieć, zaokrąglając, że na jeden odcinek serialu dziennie zużyjecie około 20 GB transferu w miesiącu, pozostałe 80 zostaje na normalne korzystanie z sieci, bez gier, Steam czy pobierania gigabajtów z sieci, spokojnie te 100 GB Wam wystarczy.

Photo: gpointstudio/Depositphotos.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot