130

Oferty na domowy internet mobilny na kartę

Masz router WiFi i chcesz mieć internet z niego w domu, ale bez jakiejkolwiek umowy? Czyli taka tymczasowa opcja w oczekiwaniu, aż operator podciągnie światłowody? Najlepszą opcją wtedy będzie internet mobilny na kartę. Sprawdźmy, jakie oferty są dostępne u naszych operatorów.

Przyznam, że do tego wpisu po trochu zmobilizował mnie też jeden z naszych Czytelników, który usilnie poszukuje oferty na kartę, w której całość doładowania przeznaczana jest na transfer danych, czyli taką prawdziwą dedykowaną ofertę na mobilny internet na kartę.

Rzeczywiście ciężko o taką dedykowaną ofertę u naszych telekomów, u większości z „wielkiej czwórki” GB przyznawane są jako bonus, a kwota doładowania przeznacza jest na rozmowy i wiadomości, przez co są one dużo droższe – 100 zł za 100 GB, to jest za dużo.

Internet mobilny na kartę w Orange

Zacznijmy od Orange, są u nich wprawdzie dedykowane pakiety internetowe w ofercie Elastyczny Pakiet Internetowy, ale można je aktywować mając aktywny jakiś pakiet głosowy, na przykład Orange free na kartę, no i te pakiety są drogie, w każdej opcji wychodzi 1 GB za złotówkę.

Sprawdź też: Oferty na internet na abonament.

Internet mobilny na kartę w Play

Teraz kontrastowo pokażę ofertę Play, który jako jedyny ma dedykowaną ofertę na internet mobilny na kartę. Od razu widać tu różnicę w kosztach, za 49,00 zł, czyli za połowę tego co w Orange, mamy dostęp do 100 GB transferu danych i do tego z przyzwoitym lejkiem, zapis z regulaminu:

W ramach usługi Miesiąc bez limitu GB (usługa cykliczna), Operator obniża prędkość transmisji danych Użytkownikowi po przekroczeniu 100 GB transmisji danych. W takim przypadku do końca aktywnej usługi szacunkowa maksymalna prędkość transmisji danych wynosi 1 Mb/s w przypadku danych pobieranych, oraz 384 kb/s w przypadku danych wysyłanych.

Zobacz też wpis: najlepszy internet domowy.

Internet mobilny na kartę w Plus

W Plusie z kolei cała kwota doładowania idzie na rozmowy i wiadomości, a takie 100 GB kosztuje aż 200 zł.

Internet mobilny na kartę w T-Mobile

W T-Mobile mamy podobne kwoty, a 100 GB zaczyna się również od 200 zł doładowania.

Wiem, że w Plusie bonus GB ważny jest pół roku, w T-Mobile 5 miesięcy, a w Orange 3 miesiące, ale takie 100 GB na miesiąc, to już powinien być standardem w ofercie na internet mobilny na kartę. Dlatego uważam, że brakuje u naszych telekomów (oprócz Play) dedykowanej oferty na internet mobilny na kartę z pakietem minimum 100 GB na 30 dni, w cenie do 50,00 zł.

Internet mobilny na kartę poza „wielką czwórką”

Wyjdźmy jeszcze poza „wielką czwórkę”. W Premium Mobile, Otvarta czy w Lajt Mobile nie ma w ogóle oferty na internet mobilny na kartę, znalazłem takową u operatora Klucz Mobile i powiem, że jest nawet lepsza od tej w Play, bo oprócz 100 GB w miesiącu, mamy jeszcze do dyspozycji 200 GB w nocy – nic, tylko włożyć do routera i korzystać.

Znalazłem jeszcze ofertę na internet mobilny na kartę w Lycamobile, ale ceny nie zachęcają do polecania, największy pakiet, tylko z 30 GB transferu kosztuje aż 35,00 zł, czyli jeszcze więcej niż złotówka za 1 GB.

Na koniec zostawiłem ofertę Aero2, gdzie za 50,00 zł możemy korzystać z 70 GB transferu danych w miesiącu, jednak z ograniczoną prędkością 5 Mb/s (mniejsze prędkości raczej nieużywalne w normalnym trybie korzystania z sieci), do oglądania Netflixa powinno się nadać.

Photo: gpointstudio/Depositphotos.