53

Najlepsze oferty abonamentowe na domowy internet mobilny

Wczoraj dzieliłem się swoim wyborem na najlepsze oferty na domowy internet mobilny bez długoterminowych umów lub na kartę, dziś przyszedł czas na oferty abonamentowe. Zresztą pod wczorajszym wpisem w komentarzach przewijały się takie sugestie, że brakuje ich w zestawieniu.

W kwestii wyjaśnienia powiem tylko, że przed podpisaniem umowy warto sprawdzić najpierw zasięg i działanie internetu właśnie korzystając z ofert prepaid. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście zapraszam do poprzedniego wpisu – Najlepsze oferty bez zobowiązań na domowy internet mobilny.

W przypadku, gdy już macie wybranego i sprawdzonego operatora warto rozejrzeć się u niego za ofertą abonamentową. Dlaczego? Bo w prepaidzie nie ma szans na to, by uzyskać wielkość paczek większych niż 100 GB, a jeśli sporo gracie czy oglądacie filmów w sieci, może się to okazać niewystarczające.

Najlepszy internet mobilny na nadajnikach Orange

Wczoraj przy krótkoterminowych umowach lub prepaidzie proponowałem tutaj nju mobile, ale w przypadku abonamentu najlepszą opcją będzie oferta Internet mobilny Orange.

Chodzi oczywiście o najdroższą opcję za 69,99 zł, gdzie na miesiąc dostajemy 250 GB, w tym 100 GB poza strefą domową. Po wyczerpaniu pakietów w strefie ​​domowej prędkość ograniczona zostanie​​ do​​ 1​​Mb/s, a poza strefą domową do 16 kb/s. Do tego darmowy transfer w nocy, na przykład dla ściągających gry ze Steama.

Najlepszy internet mobilny na nadajnikach Play

Tutaj niespodzianka, najlepszą ofertę Play ma w opcji na kartę, którą wczoraj opisywałem. Więc jeśli nie potrzebujecie sprzętu czy dostępu do Play NOW, bierzcie ofertę na kartę, jest tańsza i daje taki sam pakiet 100 GB na miesiąc, a po wykorzystaniu 1​​Mb/s.

Najlepszy internet mobilny na nadajnikach Plus

W przypadku Plusa mamy do wyboru ofertę na internet mobilny w Plusie i Cyfrowym Polsacie. Korzystałem z obydwu przez kilka lat, osobiście więc polecam ten od Plusa, dają czasem fajne routery za grosze i na własność. W CP jest płatna co miesiąc dzierżawa sprzętu.

W odróżnieniu od Orange tu polecam środkową opcję za 49,99 zł z transferem 50 GB w każdej technologii (w najtańszej opcji jest ograniczenie prędkości pobieranych danych po wykorzystaniu pakietu podstawowego do 5 Mb/s). Powiem szczerze (ja mam 40 GB) schodzi mi to w tydzień, po czym włącza mi się opcje LTE bez limitu. Jeszcze nigdy nie wpadłem w lejek (przy przedłużaniu umowy z Plusem dostałem zapewnienie, że nie ma żadnych limitów w zasięgu LTE, ani danych ani prędkości), a dużo oglądam na Netfliksie w HD, myślę, że dobijam do 200/300 GB w miesiącu.

Oczywiście opcję tą polecam wszystkim tym, którzy sprawdzili wcześniej i mają w swojej lokalizacji dobry zasięg LTE od Plusa.

Najlepszy internet mobilny na nadajnikach T-Mobile

W T-Mobile sytuacja od niedawna uległa znacznej poprawie, jeśli chodzi o internet mobilny, kiedy to udostępnili ofertę T-Mobile 1 – INTERNET DOMOWY. Jest to internet mobilny bez limitu danych i z przyzwoitymi limitami prędkości. We wrześniu kiedy opisywaliśmy premierę tej oferty za internet z ograniczeniem do 20 Mb/s trzeba było zapłacić 45 zł miesięcznie, a do 60 Mb/s 55 zł miesięcznie.

Najwyraźniej oferta T-Mobile spotkała się z dużym zainteresowaniem bo dziś już te same opcje są droższe o 4 zł.

Co wybrać? Tak jak już wspominałem, przede wszystkim musicie sprawdzić w swojej lokalizacji, który z operatorów daje Wam najlepszy zasięg, no i komfort korzystania z sieci. Najlepiej sprawdzić to kupując starter za parę złotych u każdego operatora.

Jakbym miał polecać pod kątem oferty, to mogę tylko polecić tą od Plusa, korzystam z niej od kilku lat i jestem więcej niż zadowolony. Niemniej ciekawie też wygląda oferta T-Mobile, z rozsądnymi ograniczeniami prędkości pozwala bez obaw o lejek korzystać wygodnie z sieci przez cały miesiąc.

Photo: monkeybusiness/Depositphotos.