Filmy o piratach zyskały ogromną popularność dzięki świetnej serii Piraci z Karaibów. Nie znaczy to jednak, że na przestrzeni lat nie pojawiły się na ekranach świetne obrazy o tych uwielbiających rum miłośnikach mórz i oceanów. Przypominamy sobie najlepsze filmy o piratach.
Podobno aby dobrze bawić się przy filmach o piratach, trzeba lubić ten klimat. Uważam jednak, że jeśli obejrzycie poniższe propozycje traktujące o przygodach miłośników wód, rumu i niezgodnego z prawem stylu życia, przestaniecie uważać się za szczury lądowe.
Najlepsze filmy o piratach
Karmazynowy pirat - najlepszy film o piratach|
Jeśli miałbym wymienić jeden najlepszy film o piratach, który przy okazji oglądałem w kółko kiedy byłem dzieckiem, byłby to bez wątpienia Karmazynowy pirat z 1952 roku. Jasne, nie ma tu efektów specjalnych, ewidentnie widać, że to staroć, ale w ogóle nie przeszkadza to w oglądaniu. Film jest lekki, przyjemny, finezyjny, zabawny. A i niektóre sceny wciąż robią wrażenie. Do tego świetne kostiumy. Bardzo dobry film przygodowy, w sam raz do niedzielnego obiadu - bo i tak najczęściej był puszczany w polskiej telewizji.
Piotruś Pan - najlepsza animacja o piratach
Klasyczna i wciąż świetna animacja ze stajni Walta Disney'a z 1953 roku. Wykreowana przez Jamesa Matthew Barriego postać tytułowego Piotrusia Pana nigdy nie straci na swoim uroku, podobnie jak jego główny wróg - kapitan Hak. To cudowna, magiczna opowieść o przyjaźni - Piotruś Pan, Dzwoneczek i znajomi z Nibylandii starają się stawić czoła piratowi, który zamiast jednej z dłoni ma metalowy hak. Z jednej strony to animacja przede wszystkim dla dzieci, z drugiej doskonały film dla starszego odbiorcy, który chce znów poczuć się dzieckiem.
Zobacz też: Najlepsze filmy o superbohaterach
The Goonies - przygoda, zabawa i piracki skarb
Swego czasu wymieniałem The Goonies jako jeden z najlepszych filmów przygodowych, ale doskonale nada się również do zestawienia najlepszych filmów o piratach. To niesamowita, lekka i wciągająca opowieść o paczce młodych przyjaciół, którzy natrafiają na tajemniczą piracką mapę skarbów. I choć nie jest to film opowiadający o piratach, to jednak historia Jednookiego Willy'ego stanowi trzon opowieści. The Goonies to jeden z filmów, który można oglądać w kółko, przy każdej okazji. Myślę, że nie pominąłem ani jednego telewizyjnego seansu, a obraz widziałem już dziesiątki razy.
Hook - Piotruś Pan na poważnie
Piotruś Pan pojawia się ponownie, tym razem jednak w formie świetnego aktorskiego filmu Stevena Spielberga. To bardzo dobre kino familijne, które docenią zarówno starsi, jak i młodsi odbiorcy. Piotruś Pan, czyli Peter Banning jest już dorosły, ale musi wrócić do Nibylandii by uratować swoje dzieci porwane przez kapitana Haka, z którym w przeszłości walczył. To jednocześnie niesamowita opowieść o rodzicielstwie, która porusza wiele problemów dzisiejszych relacji. Docenicie tę opowieść w zupełnie inny sposób kiedy zostaniecie rodzicami. Zawsze jednak będzie bawić tak samo. No i gwiazdorska obsada - Julia Roberts, Robin Williams i Dustin Hoffman.
Piraci z Karaibów - świetna seria filmów i piratach
Filmy o piratach nigdy nie cieszyły się jakąś ogromną popularnością, choć oczywiście było kilka strzałów. Sytuację zmieniła jednak seria superprodukcji ze stajni Walta Disney'a, mowa oczywiście o Piratach z Karaibów, którzy pod przywództwem popularnego aktora Johnny'ego Deepa, wspieranego przez Orlando Blooma, szturmem wdarli się do światowych kin. Poszczególne odsłony cieszyły się ogromną popularnością i zarobiły niesamowite pieniądze.
Zobacz też: Piraci z Karaibów - co warto wiedzieć o serii?
Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły
Debiut Jacka Sparrowa na wielkim ekranie. Córka gubernatora Jamajki zostaje porwana przez piratów. Grany przez Orlando Blooma Will Turner rusza jej na ratunek - głównie dlatego, że wciąż darzy ją ogromnym uczuciem. Will nie da rady jednak ocalić dziewczyny sam i prosi o pomoc dość zakręconego kapitana Jacka Sparrowa, który zgadza się mu pomóc. Ma on jednak w całej akcji własny cel, a jest nim odzyskanie swojego dawnego okrętu, Czarnej Perły, w której posiadanie wszedł niejaki kapitan Barbossa.
Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka
Will i Elizabeth chwilę przed swoim ślubem zostają aresztowaniu za pomoc w ucieczce kapitanowi Jackowi Sparrowowi. Ten natomiast dowiaduje się, że musi spłacić zaciągnięty kiedyś dług za bycie kapitanem Czarnej Perły. Problem w tym, że nie chodzi o pieniądze, a o oddanie swojej duszy na służbę na aż 100 lat.
Zobacz też: Najpopularniejsze filmy w polskich kinach w 2017 roku
Piraci z Karaibów: Na krańcu świata
Podtytuł nie jest przypadkiem. To właśnie na kraniec świata wyruszają Will Turner i Elizabeth Swan - wszystko po to, by uratować swojego przyjaciela, Jacka Sparrowa z pułapki Davy'ego Jonesa.
Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach
Jack Sparrow ponownie traci swój okręt, Czarną Perłę. Zostaje jednak zwerbowany do załogi tajemniczego statku Zemsta Królowej Anny. To specyficzny okręt, który...żyje i zieje ogniem - załogą nie są natomiast ludzie, ale zombie.
Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara
Niejaki kapitan Salazar zamierza zniszczyć wszystkich piratów. Kto chce stanąć mu na drodze? Oczywiście Jack Sparrow, jednak aby pokonać wroga musi odnaleźć trójząb Posejdona, który daje moc kontroli nad morzami i oceanami. Zapraszamy do naszej recenzji filmu Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara.
Filmy o piratach praktycznie zawsze ogląda się z zapartym tchem - niezależnie od tego, czy starają się odzwierciedlać przygody korsarzy w sposób jak najbardziej zgodny z historią, czy wplatają elementy fantasy - jak na przykład seria Piraci z Karaibów. Zapierające dech w piersiach kadry, rozmach morskich bitew czy niesamowite, dopracowane w najmniejszych detalach kostiumy. Nie sądzę by jakiejkolwiek pirackiej produkcji udało się osiągnąć tak duży sukces jak serii Disney Pictures, jednak nawet tymi mniej popularnymi filmami zdecydowanie warto się zainteresować. A jeśli nie przepadacie za pirackimi klimatami, to jest ogromna szansa, że filmy z powyższego zestawienia zmienią Wasze podejście do tematu.
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu