Filmy

Tak kończy się saga Skywalkerów. Star Wars Episode IX: The Rise of Skywalker

PK
Piotr Kurek
15

Na ten dzień czekaliśmy kilka miesięcy. Na trwającym właśnie konwencie Star Wars Celebration poznaliśmy tytuł i pierwsze szczegóły ostatniego epizodu Gwiezdnych Wojen. W grudniu do kin zawita film Star Wars Episode IX: The Rise of Skywalker.

Star Wars Episode IX: The Rise of Skywalker to ostatni element trwającej trzy trylogie sagi Skywalkerów. Wszystko zaczęło się wraz z premierą Epizodu IV: Nowa Nadzieja w 1977 r. a zakończy w grudniu 2019 r. W filmie zagrają między innymi Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Adam Driver, czy Kelly Marie Tran. W The Rise of Skywalker pojawi się też zmarła w 2016 r. Carrie Fisher oraz Billy Dee Williams, który po latach wraca na ekrany, by znów wcielić się w rolę Lando Calrissiana. Do znanych bohaterów dołącza też nowa postać — Janna, którą gra Naimi Ackie. Za reżyserię odpowiada, podobnie jak w przypadku Epizodu VIII: Przebudzenie mocy, JJ Abrams.

Zaprezentowano dziś pierwszy teaser ujawniający tytuł i pierwsze szczegóły dotyczące fabuły nowego filmu.

Zobacz też: W jakiej kolejności oglądać Gwiezdne Wojny? Odpowiedź nie jest wcale prosta

Star Wars Episode IX: The Rise of Skywalker kończy pewną epokę. Co dalej z serią?

The Rise of Skywalker ma zakończyć sagę poświęcaną Skywalkerom. Będzie też ostatnim filmem Gwiezdne Wojny. Przynajmniej na jakiś czas. O ile następne epizody z głównego cyklu cieszą się ogromną popularnością, tak seria „Historie” nie przynosi podobnych zysków. Filmy Lotr 1 oraz Han Solo mogły nie spełnić wszystkich oczekiwań — zarówno części fanów, jak i samych włodarzy Disneya. Bob Iger, dyrektor generalny The Walt Disney Company w wywiadzie udzielonym Bloomberg Television stwierdził, że Gwiezdne Wojny potrzebują odpoczynku i rozumie, że fani mogą czuć się zasypywani produkcjami z tego uniwersum zbyt często. Zaznaczył jednak, że kolejne, niezpowiedziane filmy Gwiezdne Wojny powstają, ale zanim trafią do kin, minie trochę czasu. Firma obecnie skupia swoją uwagę na serialach, takich jak The Mandalorian, które zadebiutują na platformie Disney+.

Zobacz też: Seriale aktorskie Star Wars – jakie mogą powstać? Czasy KOTOR-a brane pod uwagę

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: