Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Filmy

Najlepsze filmy na jesienną chandrę dostępne na VOD

WM
Weronika Makuch
1

Brak humoru jesienią często bierze się znikąd. Warto znać metody na poprawianie nastroju.

Nadeszła jesień, a z nią może wkraść się jesienna chandra. Niedługo zaczną się te słynne wieczory pod kocem z kakao. Towarzyszami niektórych z nich z pewnością będą filmy. Przedstawiam subiektywną listę produkcji, które świetnie nadają się do poprawy humoru. Wszystkie z nich obecne są na co najmniej jednej platformie VOD z tych dostępnych w Polsce. Starałam się nie wybierać samych oczywistości, choć nie powstrzymałam się od wrzucenia tu kilku klasyków. Podzielcie się w komentarzach waszymi ulubionymi filmami na poprawę humoru. Życzę miłego oglądania i jak najlepszego nastroju!

Charlie (2012)

Dostępny na: Netflix

To historia Charliego (Logan Lerman), czyli zamkniętego w sobie chłopaka, który rozpoczyna naukę w liceum. Z początku zdaje się nie pasować do żadnej z grupek, trudno jest mu znaleźć jakichkolwiek znajomych. W końcu poznaje jednak Sam (Emma Watson) i Patricka (Ezra Miller). Przyjaźń, którą go obdarowali, odmienia jego życie. To oczywiście opowieść, w której nie brakuje smutku, samotności i rozczarowań. Film pokazuje nam jednak piękno miłości oraz siłę przyjaźni. Bohaterowie cieszą się z młodości i życia, okazując sobie mnóstwo dobra. Takie przyjaźnie zawsze poprawiają humor.

Fantastyczny pan Lis (2010)

Dostępny na: Amazon Prime Video

Pan Lis stara się pomóc lisiej społeczności, na którą uwzięli się rolnicy. Ludzie są wściekli na zwierzaki, które wykradają im zbiory. Rudaski nie mają jednak zamiaru poddać się tak łatwo. Całość jest po prostu bardzo dobrą komedią, która nigdy nie otrzymała takiego rozgłosu jak chociażby Epoka Lodowcowa, choć oba filmy zostały zrealizowane w tym samym studiu. Czasami najlepszą metodą na poradzenie sobie ze smutkiem jest po prostu śmiech. Polecam produkcję zarówno w oryginale jak i polskiej wersji. Ta pierwsza z nich przepełniona jest gwiazdami, więc jeśli jesteście wierni oryginałom, będziecie zachwyceni.

Dostępny na: HBO GO

To wcale nie jest wyłącznie bajka dla dzieciaków. Owszem, maluchy powinny być zachwycone, ale i dorośli znajdą tam wiele dla siebie. Sama całkiem niedawno odświeżyłam sobie tę produkcję i byłam pod ogromnym wrażeniem. To nie tylko urocze historie o grubiutkim misiu. Opowieści są pełne ciepła i humoru. Na wielką pochwałę zasługuje realizacja filmu. To bardzo pomysłowa produkcja, którą będą zachwyceni wszyscy fani książkowego bohatera. Dajcie szansę wewnętrznemu dziecku i Kubusiowi!

Narzeczona dla księcia (1987)

Dostępny na: Netflix

Film łączy w sobie realizm i baśniowość. W ten sposób opowiada nam historie o dziewczynie zakochanej w ubogim chłopaku. Aby zyskać prawo do jej ręki, musi się wzbogacić. W innym przypadku dziewczyna wyjdzie za złego księcia. W poszukiwaniu fortuny postanawia wyruszyć w daleką podróż. Nie bójcie się jednak. To nie jest zwyczajna romantyczna opowiastka o pięknym zamku. To komedia pełna przygód i absurdów.

Dostępny na: HBO GO

Oczywiście, że Nietykalni musieli pojawić się na takiej liście. Jeśli ktoś jeszcze nie widział tej produkcji, już spieszę z wyjaśnieniem. Sparaliżowany milioner poszukuje osoby do pomocy. Zatrudnia młodego, czarnoskórego chłopaka z przedmieścia, który właśnie wyszedł z więzienia. Kompletnie różni mężczyźni, pochodzący z dwóch światów, szybko się zaprzyjaźniają. Uczą się całkowicie nowego spojrzenia na świat, dając sobie ogrom radości. To piękna i wzruszająca opowieść, która zdobyła miliony fanów na całym świecie.

Odlot (2009)

Dostępny na: HBO GO

Z przyjemnością wypełniłabym tę listę produkcjami Disneya i samego Pixara, ale nie można przesadzać. Postanowiłam też ograniczyć się do produkcji dostępnych na VOD, a bez Disney+ na razie nie mamy ogromnego wyboru. Na szczęście jest Odlot, a to fenomenalna animacja. Staruszek Carl wraz z przypadkowo zabranym na gapę małym skautem odlatuje do Ameryki Południowej na... swoim domu wspieranym balonami. Chce w ten sposób spełnić swoje marzenie. To właśnie z tego filmu pochodzi słynna retrospekcja miłości od dziecka do śmierci, którą wielu uznaje za dużo lepszą niż liczne filmy romantyczne, mimo że sekwencja trwa kilka minut. Odlot to opowieść pełna wzruszeń i ciepła, która rozświetli niejeden wieczór.

Wielki Mike (2009)

Dostępny na: Netflix

Tytułowy Wielki Mike to bezdomny nastolatek, który zostaje otoczony opieką przez bogatą rodzinę. Dzięki możliwością, jaką mu zapewnili oraz wielkiej miłości, jaka za tym szła, chłopak rozwija się i staje się wielką gwiazdą amerykańskiego futbolu. To piękne ukazanie miłości rodzicielskiej ponad wszelkimi podziałami. Tego typu filmy rozmiękczają serce i dają wielkie nadzieje, pomagają odzyskać wiarę w ludzi. Jak już poprawiać sobie humor to porządnie!

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: