Facebook

Najlepsze aplikacje dla Facebook Messengera

Konrad Kozłowski
Najlepsze aplikacje dla Facebook Messengera
4

Messenger nie przypomina już produktu, z którym mieliśmy do czynienia jeszcze kilka lat temu. Początkowe założenia już dawno stały się mniej istotne, a górę bierze chęć pogoni za trendami. To z jednej strony błędne założenie, bo Facebook wpada w błędne koło nie oferując nic nowego. Z drugiej jednak...

Messenger nie przypomina już produktu, z którym mieliśmy do czynienia jeszcze kilka lat temu. Początkowe założenia już dawno stały się mniej istotne, a górę bierze chęć pogoni za trendami. To z jednej strony błędne założenie, bo Facebook wpada w błędne koło nie oferując nic nowego. Z drugiej jednak strony, Facebook oddając część odpowiedzialności za rozwój własnych aplikacji w ręce innych deweloperów przynosi ciekawe efekty.

Artykuł pochodzi z serwisu z recenzjami aplikacji mobilnych AntyApps.

Ostatnie pomysły Facebooka mogą budzić grozę. Aplikacje Slingshot, Bolt (Instagram), Rooms i Riff udowadniają, że serwis nie ma pomysłów na dalszy rozwój. Uczynienie z Messengera platformy, która tylko pośredniczy w wymianie tworzonych i dostępnych w innych aplikacjach treści to ciekawy zabieg. Większość z nich nie nadaje się do powszechnego użytku, ale delikatnie przymykając oko (mamy Święta!) wybraliśmy najciekawsze z tych, które łączy niebieski przycick "Wyślij przez Messengera". Oto one:

GIPHY

O tym, że GIF wyraża więcej niż tysiąc słów wiedzą wszyscy użytkownicy Internetu. Teraz przesyłanie GIF-ów bezpośrednio do naszych rozmówców jest znacznie łatwiejsze, m. in. dzięki aplikacji GIPHY. W mojej ocenie ma ona najczytelniejszy interfejs, wygodne kategorie i sekcję "ostatnio wysłane", która pozwala na wygodne sięgniecie po GIF-y, z których już korzystaliśmy.Rozpiętość tematyczna GIF-ów jest przeogromna, każdy powinien wśród nich znaleźć coś dla siebie.

App Store / Google Play

Sound Clips

Podobnie jak obrazek, jeden dźwięk jest w stanie przekazać drugiej osobie znaczniej lepiej naszą reakcję od zwykłego tekstu. Nie, nie musicie go nagrywać, wystarczy wybrać jeden z naprawde wielu dostępnych w aplikacji Sound Clips. Są one podzielona kilka kategorii. Pojedyncze tapnięcie pozwala odsłuchać "audioklip", jednocześnie zaznaczając go. Wtedy jedyne co nam pozostaje to wybrać "Wyślij przez Messengera" w dolnej części ekranu.

App Store / Google Play

Magisto Shot

Tylko jedna fotografia wysatrczy, by uczynić z niej krótki klip wideo. Po wskazaniu jednej z wcześniej wykonanych lub zrobieniu nowej wewnątrz aplikacji, wybieramy motyw (straszny, szczęśliwy, smutny itd.) i wpisujemy hasło, które chcemy, by wyświetliło się naszemu rozmówcy. Jeśli nie będziecie zbyt często korzystać, to Magisto Shot może okazać się niezłą frajdą.

App Store / Google Play

Hook'd

Nie jest to apliacja dla osób nieśmiałych. A może właściwie jest? Cóż, sami zdecydujcie. Hook'd pozwala nam na podłożenie własnego wokalu pod urywek jednego z wielu dostępnych utworów. Podczas nagrywania wyświetlane są słowa, więc nie ma szans, byśmy się pomylili, a nagranie można skończyć w dowolnej chwili. Gdy już uwiecznimy swoje popisy, do wideo możemy dodać efekty wizualne, a także edytować nagrany dźwięk. Tak naprawdę, aplikacja ta najlepiej pokazuje jak wiele możliwości oferuje platforma Messengera - w kilka sekund można nagrać własny teledysk i go przesłać. Głupota? Dla niektórych całkiem niezła zabawa. I tego się trzymajmy.

App Store

Fotor

Na sam koniec pozostawiłem najbardziej uniwersalną ze wszystkich aplikacji. Wszyscy lubimy przesyłać zdjęcia, lecze te nie zawsze spełniają nasze oczekiwania. By móc je w mgnieniu oka poprawić i błyskawicznie wysłać, polecam skorzystanie z Fotor. Jest to prosta, lecz zarazem dość rozbudowana aplikacja. Oferuje wiele narzędzi, które pomogą jednym, dwoma, maksymalnie trzema tapnięciami znacznie poprawić wygląd zdjęcia.

Co więcej, pozwala na tworzenie kompozycji łączących w sobie kilka zdjęć, a do tego wszystkiego nie mogło zabraknąć... filtrów, ramek, dodawania tekstu, przycinania i obracania oraz efektu "pikselozy". To moja ulubiona aplikacja dla Messengera i dla każdego, kto korzysta komunikatora Facebooka oraz przesyła dużo zdjęć jest ona pozycją obowiązkową.

App Store / Google Play

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu