Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
e-sport

Najlepsi gracze w League of Legends w ten weekend w Szanghaju. Który region jest najlepszy w LoLa?

KO
Kamil Ostrowski
4

Może przypadkiem czytaliście poradnik dla początkujących graczy/kibiców w League of Legends i chcielibyście teraz obejrzeć jakieś zawody? Nie mogliście wybrać lepszego momentu – w najbliższych dniach rozpocznie się All-Star Week, podczas którego zetrą się ze sobą najlepsi gracze ze wszystkich region...

Może przypadkiem czytaliście poradnik dla początkujących graczy/kibiców w League of Legends i chcielibyście teraz obejrzeć jakieś zawody? Nie mogliście wybrać lepszego momentu – w najbliższych dniach rozpocznie się All-Star Week, podczas którego zetrą się ze sobą najlepsi gracze ze wszystkich regionów.

Wspominałem już kilkukrotnie o League of Legends Chapionship Series – najbardziej prestiżowej i najważniejszej lidze w LoLa na świecie. Po zakończeniu pierwszego sezonu fani głosowali na poszczególnych zawodników, w celu wyłonienia „drużyny gwiazd” z danego regionu. Wyłoniło się pięć ekip, po pięciu graczy, którzy spotkają się w najbliższy weekend w Szanghaju, aby godnie reprezentować następujące kraje/kontynenty:  Ameryka Północna, Europa, Azja południowo-wschodnia, Korea Południowa i Chiny.

Pierwsza runda turnieju odbędzie się w systemie podwójnej eliminacji – oznacza to, że przegrani z pierwszej kolejki będą mogli jeszcze powalczyć ze sobą o udział w półfinale. Dlaczego tak? Ponieważ jest pięć drużyn, jedna z nich (południowo-wschodnia Azja) została wylosowana do bezpośredniego awansu do półfinału.

Chociaż impreza odbywa się na drugim końcu Ziemi, to godziny transmisji są całkiem dogodne dla nas, Europejczyków. Pierwszego i drugiego dnia impreza rozpoczyna się o godzinie siódmej rano i trwa do 15:00 (naszego czasu). Podczas wielkich finałów, w niedzielę, jest trochę gorzej – od 4:00 do 11:00. Jednakże ostatni mecz, finał finałów startuje dopiero o 11:00, także nie jest źle.

Jestem pod wrażeniem tego, jaki skok jakościowy udało się osiągnąć Riotowi, producentowi gry, dzięki zorganizowaniu LCS i uczynieniu z niego serca e-sportu w League of Legends. Skupienie potencjału e-sportu skutkuje właśnie takimi wydarzeniami. Co ważne, nie jesteśmy już zachęcani i nakręcani przez pule nagród dla zwycięzców. Podczas All-Star Weekend w ogóle nie ma pieniędzy do wygrania, za to region który zatryumfuje wywalczy dla terytorium które reprezentuje dodatkowe miejsce w Mistrzostwach Świata. Mamy więc motyw patriotyczny, co tylko zwiększy emocje.

 

 

Wszystkie informacje na temat imprezy, a także relację na żywo znajdziecie na stronie poświęconej e-sportowej stronie League of Legends.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

e-sportesportLeague of Legends