Felietony

Polacy współorganizują turniej dla FIFA!

Paweł Książek
Polacy współorganizują turniej dla FIFA!
5

Dziś w Madrycie odbywa się finałowy dzień rozgrywek FIFA Interactive World Cup, czyli największego turnieju na świecie dla graczy FIFA, organizowanego w tym roku przy udziale  polskiego oddziału Turtle Entertainment. Rodzima ekipa coraz bardziej się rozwija, co świadczy o randze ich klientów. W FIWC...

Dziś w Madrycie odbywa się finałowy dzień rozgrywek FIFA Interactive World Cup, czyli największego turnieju na świecie dla graczy FIFA, organizowanego w tym roku przy udziale  polskiego oddziału Turtle Entertainment. Rodzima ekipa coraz bardziej się rozwija, co świadczy o randze ich klientów. W FIWC-u wzięło udział 2.5 miliona graczy!

Udział w finałach tego turnieju jest marzeniem dla większości miłośników wirtualnej piłki nożnej. W tym roku Polacy nie mieli możliwości wziąć udziału w eliminacjach, czego bardzo żałują. Tegoroczny FIWC miał następujący przebieg: eliminacje online za pośrednictwem PSN w wybranych krajach: Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii oraz Niemczech, w których później na stadionach czołowych drużyn piłki nożnej odbyły się krajowe finały pod nazwa Teritory Showdowns.

Otwarte turnieje organizowane były w Brazylii i USA. Finałowe rozgrywki odbywają się od 6 maja do dziś w Madrycie. Finaliści mogą poczuć się jak gwiazdy, przez otoczkę jaka jest przygotowana dla nich. Po stolicy Hiszpanii podróżują autobusem z ich wizerunkami, spotkali się z Raulem Albiolem, piłkarzem Realu Madryt, mieli przewidzianych sporo atrakcji.

Polskich fanów sportów elektronicznych powinno cieszyć to, że w organizacji tego przedsięwzięcia mieli udział także przedstawiciele rodzimego oddziału Turtle Entertainment, czyli firmy na co dzień zarządzającej największą ligą dla graczy na świecie – Electronic Sports League.

- Jesteśmy odpowiedzialni za produkcję telewizyjną i live streaming. ESL.TV Polska produkuje program na żywo z każdego Teritory Showdown oraz wszystkich imprez finałowych w Madrycie – mówi Adrian Kostrzębski, PR Manager Turtle Entertainment Polska.

Materiały wideo dostępne są na Youtubie - http://www.youtube.com/Fifatv

Wielu może powiedzieć, że to zasługa światowego oddziału TE, jednak Kostrzębski tłumaczy, jaki udział w negocjacjach mieli globalni przedstawiciele ich firmy. - Nasze kontakty z FIFA rozwijały się bardzo pozytywnie od czasu, gdy w 2012 zorganizowaliśmy polskie eliminacje FIWC dzięki współpracy z Electronic Arts. W procesie negocjacji uczestniczyły osoby z centrali Turtle Entertainment w Kolonii, niemniej jednak była to polska inicjatywa – mówi.

Tym bardziej powinno nas cieszyć to, że polscy przedstawiciele są traktowani poważnie, przez takie organizacje, jak FIFA. Miłośnicy produktu Electronic Arts muszą mieć nadzieję, że dzięki współpracy Polaków przy organizacji FIWC-a, turniej w przyszłym roku znów zagości w naszym kraju. Oby tak było, bo mamy wielu świetnych graczy!

Finałowe rozgrywki można obejrzeć dziś od godziny 18 na oficjalnym streamie z Madrytu - http://pl.twitch.tv/fiwc

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

e-sporteslfifa