Po Godzinach

Najlepiej opłacani aktorzy. Dwayne Johnson na czele już drugi rok z rzędu

WM
Weronika Makuch
15

Magazyn Forbes przygotował zestawienie najlepiej zarabiających aktorów 2020 roku. The Rock ponownie zajął pierwsze miejsce.

Magazyn Forbes przygotował coroczne zestawienie najlepiej zarabiających aktorów. Pod uwagę wzięto okres od 1 czerwca 2019 roku do 1 czerwca 2020 roku. Sumy, jakimi mogą poszczycić się aktorzy, oczywiście wzbudzają zachwyt. Pandemia im nie straszna, ich budżety z pewnością nie ucierpiały z powodu pandemii koronawirusa. Zobaczmy, którzy aktorzy znaleźli się na liście. Który z nich jest dla was największym zaskoczeniem?

Jackie Chan – 40 mln dolarów

Aktor ma już 66 lat, a jego kariera wciąż ma się bardzo dobrze. Możecie kojarzyć go z takich filmów jak Pijany mistrz, Godziny szczytu czy Karate Kid. Wciąż pojawia się w wielu produkcjach, zdecydowanie należy do tych zapracowanych aktorów. W zeszłym roku zagrał w pięciu produkcjach, na kolejne lata zakontraktowanych ma kolejne pięć. Jackie Chan z pewnością nie wybiera się na emeryturę.

Adam Sandler – 41 mln dolarów

Adam Sandler swoje miejsce w rankingu z pewnością zawdzięcza Netfliksowi. W zeszłym roku pojawił się w Nieoszlifowanych diamentach oraz w Zabójczym rejsie, jeszcze bardziej rozbudowując swoją popularność sprzed lat. Jeżeli pamiętacie go tylko z komedii pokroju Żony na niby, 50 pierwszych randek czy Dużych dzieci, to macie co nadrabiać. Sandler wciąż nie należy do grona moich ulubieńców, ale jak widać, Hollywood ma o nim bardzo dobre zdanie i wciąż pozwala mu się pojawiać na wielkim ekranie.

Will Smith – 44,5 mln dolarów

Oto kolejny wielki powrót. Możecie kojarzyć go m.in. z Siedmiu dusz, Jestem legendą czy W pogoni za szczęściem. Wciąż jest aktywnym aktorem, w tym roku pojawił się w trzech produkcjach, na przyszły rok ma ich zakontraktowanych już trzy. Dodatkowo Smith wyrósł na wziętego influencera, zarabiając również na swoich social mediach.

Lin-Manuel Miranda – 45,5 mln dolarów

Miranda miejsce w rankingu zawdzięcza ekranizacji Hamiltona, która w tym roku trafiła na platformę Disney+. Aktor niedawno zagrał również w popularnym serialu HBO – Mroczne materie. Jego dobra passa trwa, czekamy, co pokaże nam w kolejnych latach.

Akshay Kumar – 48.5 mln dolarów

Jeżeli jego nazwisko niewiele wam mówi, to pewnie nie jesteście wziętymi fanami Bollywood. Jeżeli wolicie coś bardziej „przyziemnego”, możecie zobaczyć go również w serialu dostępnym na Amazon Prime Video – The End. Kumar gra również w bardzo wielu reklamach, zbierając tym samym kolejne wielkie sumy na swoim koncie.

Vin Diesel – 54 mln dolarów

Gwiazdor Szybkich i wściekłych wyciąga z wyścigowej serii bardzo duże stawki. W tym roku pomógł mu w tym Netflix wraz z serialem animowanym Fast & Furious Spy Races, którego Vin jest producentem. Kinowa premiera kolejnej części Szybkich i Wściekłych z pewnością ponownie zapewni mu zastrzyk gotówki.

Ben Affleck – 55 mln dolarów

Jego ostatnie życzenie oraz Potrójna granica to produkty Netfliksa, które zapewniły Affleckowi tegoroczny przypływ gotówki. Jeden z odtwórców Batmana na kolejny rok ma już zakontraktowane kolejne produkcje, które mogą okazać się sporymi hitami, m.in. za sprawą jego udziału.

Mark Wahlberg – 58 mln dolarów

I znów spoglądam w stronę Netfliksa, ponieważ Wahlberg wystąpił w ich produkcji pod tytułem Śledztwo Spencera. Aktor pojawił się też w dwóch produkcjach od HBO. McMiliony i Wahl Street sprawiły, że jednak nie wszystko musi zawdzięczać największemu z serwisów VOD.

Ryan Reynolds – 71,5 mln dolarów

Tak, dobrze zgadujecie, Reynoldsowi również pomógł Netflix. W tym roku zagrał w hicie Michaela Baya – 6 Undeground, natomiast już niedługo zobaczymy go w The Gray Man. Aktor znany z roli Deadpoola może śmiało przebierać w kolejnych propozycjach, których mu zdecydowanie nie brakuje i z których właściwie każda okazuje się sporym sukcesem.

Dwayne Johnson – 87,5 mln dolarów

 

A oto wielki zwycięzca i ten, który najlepiej wyszedł na współpracy z... Netfliksem. Drugi rok z rzędu jest na szczycie i z pewnością planuje znaleźć się tu po raz trzeci. Tegoroczny netfliksowy Red Notice był jednak tylko jednym z dodatków do zbieranej fortuny. Już teraz The Rock zakontraktowany jest na co najmniej 4 kolejne filmy na przyszły rok. Czy któryś z nich pozwoli mu stać się liderem po raz trzeci? Przekonamy się za rok.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: