Mobile

4 (moim zdaniem) najgłupsze akcesoria do smartfonów

Krzysztof Rojek
4 (moim zdaniem) najgłupsze akcesoria do smartfonów
19

Rynek nie znosi próżni i jeżeli coś jest możliwe do wyprodukowania, jest duża szansa, że ktoś to stworzy. W taki sposób powstają nieraz naprawdę odjechane akcesoria do smartfonów.

Część z was być może pamięta tekst, w którym pokazywałem relikty telefonowej przeszłości, w postaci doczepianych aparatów czy przyklejanych diod. Tekst ten cieszył się sporą popularnością i w komentarzach sugerowaliście, abym zrobił coś takiego dla współczesnych urządzeń. Pomyślałem - czemu nie, w końcu z uwagi na popularność serwisów takich jak Wish czy Aliexpress mamy dziś dostęp do rzeczy, o których 20 lat temu mogliśmy jedynie pomarzyć. Postanowiłem więc dla was przekopać się przez wycinek (bo chyba nikt nie da rady przez całość) listy rzeczy, które możemy dziś kupić jako akcesorium do smartfona, by wybrać dla was 4 moim zdaniem najdziwniejsze, najbardziej absurdalne, bądź też takie, których zobaczenie zakończyło się  sporej wielkości facepalmem z mojej strony. Nie przedłużając więc.

1. Zamień swojego iPhona X w XI

To może się zdarzyć każdemu z nas. Kupujemy najnowszego iPhona, ale po roku Apple zmienia desing, przez co wszyscy w Starbuksie wiedzą już, że korzystamy z przestarzałego sprzętu. Takie sytuacje mogą być bardzo niebezpieczne dla zdrowia posiadacza, dlatego też należy się przed nimi chronić. Co można zrobić w takiej sytuacji? Oczywiście wyposażyć się w specjalną nakładkę "ochronną", która tylko przypadkiem dodaje do obrysu smartfona dodatkowy obiektyw.

 

2. Uchwyć najważniejsze sportowe momenty

Wszyscy widzimy, jak dużą popularnością cieszą się filmy z GoPro w serwisie YouTube. Dzięki kamerkom sportowym możemy oglądać niesamowite popisy na motocrossie czy snowboardzie, ale też obserwować z perspektywy pierwszej osoby nurkowanie głębinowe czy wspinczakę wysokogórską. Co jednak, jeżeli jesteś amatorem sportu, ale Twój napięty budżet nie pozwala Ci na zakup odpowiedniego urządzenia do rejestracji twoich wyczynów? Okazuje się, że nie musisz odkładać na bok marzeń o lajkach i wyświetleniach, ponieważ dzięki jednemu prostemu gadżetowi zamienisz swój smarfon w pełnoprawną kamerkę sportową. Przed nurkowaniem sprawdziłbym tylko informacje o wodoszczelności :)

3. Pożegnaj zmęczenie rąk

Większość treści w internecie konsumowana jest dziś z urządzeń mobilnych. Nic więc dziwnego, że powoli trzymanie smartfonów zaczyna być dla ludzi problemem. Pomyślcie o tym - kto by chciał przez kilka godzin dziennie trzymać smartfon przed oczami. To nie tylko męczące, ale też i niewygodne, a poza tym - zajmuje ręce, przez co nie możemy w tym czasie robić nic innego. Na szczęście rynek znalazł remedium i na tę bolączkę, w postaci elastycznego uchwytu, który można zawiesić sobie na szyi, oparciu fotela czy zaczepić o kierownicę samochodu. Podobno na hasło "chomąto" jest dodatkowa zniżka.

4. Coś na ochłodę

W tej liście nie mogło zabraknąć króla wszystkich bezsensownych akcesoriów. Jak mówi stare mongolskie przysłowie, "jeżeli istnieje sprzęt z gniazdem USB, zaraz ktoś wyprodukuje do niego wiatraczek". I tak jest także w tym przypadku. W sumie - ciężko do tego wymyślić jakiś bardziej pasujący komentarz. No, może poza tym, że patrząc na problemy większości smartfonów z throttlingiem, przygotujmy się, że będzie on dmuchał w nas raczej ciepłym powietrzem.

 

I oto są - 4 akcesoria do smartfonów które uznaję za wyjątkowo bezsensowne. Jestem przy tym ciekawy waszego zdania. Jakie akcesoria do telefonów polecalibyście dodać do tego zestawienia? A może któreś z wymienionych akcesoriów wcale nie jest bez sensu. Dajcie znać w komentarzach co sądzicie, a może uda się przygotować drugie takie zestawienie.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu