Google

Najdziwniejsze pytania, które Polacy zadają w Google - jest pytanie o... płaską ziemię

Grzegorz Ułan
Najdziwniejsze pytania, które Polacy zadają w Google - jest pytanie o... płaską ziemię
40

Co ten internet z nas zrobił? Kiedy ja chodziłem do szkoły, nikt z moich kolegów czy koleżanek, z rodziny czy ze znajomych nie wątpił w to zupełnie. Wiedzę mieliśmy opartą na książkach i nie w głowie nam były jakieś teorie spiskowe, przerobione obrazki czy filmiki demaskujące „największe oszustwo na świecie„.

Pod koniec zeszłego roku Grzegorz zastanawiał się wspólnie z Wami nad powodami takiego stanu rzeczy, w swoim tekście "Są ludzie, którzy wierzą w płaską ziemię – dlaczego?" również zwrócił uwagę na problem, który trawi dzisiejszy Internet.

Otóż żyjemy w czasach, w których spiskowe teorie mają wreszcie miejsce, w którym mogą dać upust swoim fantazjom. To miejsce, to internet, w którym możemy w dowolny pseudo-naukowy bełkot upublicznić. Tak więc powstają „materiały” o płaskiej ziemi, o „szczepionkach”, wywołujących autyzm, religie, „kosmitów” itp.

Powstawaniu takich teorii sprzyja też brak wiedzy i informacji na temat działań organów państwowych i podległych im organizacji. Wyciek zwany Wiki Leaks, pokazuje jak wiele rzeczy rządzący zatajają przed społeczeństwem. Tego typu działania i ich konsekwencje, to dla teorii spiskowych prawdziwe paliwo napędowe. Skoro bowiem ukrywane były prawdziwe przyczyny kryzysu finansowego, to czy nie są ukrywane fakty na temat ziemi, kosmitów czy szczepionek?

Dziś dostaliśmy od firmy SEMTEC infografikę prezentującą najdziwniejsze pytania, które zadają Polacy w wyszukiwarce Google i oniemiałem właśnie na pytaniu o płaską ziemię. Pozostałe są w większości nawet zabawne, część oddaje stan poczucia zagrożenia niektórymi tragicznymi wydarzeniami na świecie, jeszcze inne zastanawiają. W sumie nigdy nie przyszło mi do głowy pytanie, czy pingwiny mają kolana…

Nie zdradzając już więcej szczegółów, zapraszam do lektury (pod każdym zapytaniem, podana jest średnia miesięczna liczba wyszukiwań):

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu