Polska

iPhone najczęściej używanym smartfonem w Polsce w drugim kwartale 2019 roku. Nie zgadniecie który

Paweł Winiarski
iPhone najczęściej używanym smartfonem w Polsce w drugim kwartale 2019 roku. Nie zgadniecie który
31

Nigdy nie uważałem, że najpopularniejszy smartfon oznacza najlepszy smartfon. Na zainteresowanie klientów składa się wiele czynników, często niezwiązanych z jakością sprzętu czy nawet stosunkiem ceny do możliwości. Swoje przecież robi też reklama i wszelkiej maści promocje - w tym przypadku natomiast sam nie wiem co.

DeviceAtlas opublikowało listę 12 najpopularniejszych smartfonów na świecie, w rozbiciu na różne kraje bazując na ruchu mobilnym współpracujących z nimi partnerów - chodzi o drugi kwartał 2019 roku. Czy to miarodajne wyniki? Nie dotyczą sprzedaży czy tak zwanego "shippingu", czyli dostarczania urządzeń do sklepów - jednocześnie niekoniecznie odwzorowują cały rynek mobile. Ale jednak warto rzucić na nie okiem, zawsze to jakiś obraz.

W USA, bez zaskoczenia 10 z 12 najpopularniejszych smartfonów to iPhony, z których na czele jest model iPhone 7, dalej są iPhone 8 Plus, iPhone XR, iPhone XS Max i iPhone XS. Na 9 i 10 miejscu - czyli niejako pomiędzy iPhonami są Galaxy S8 i Galaxy S9 od Samsunga.

iPhone 7 był ponadto najchętniej używanym smartfonem w U.K., Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech, Irlandii, Holandii, Portugalii, Rumunii, Polsce (6,49%), Rosji, Szwecji, Norwegii, Danii, Finlandii, Kolumbii, Turcji, Japonii czy Singapurze.

Zwracam Waszą uwagę na Polskę, według danych firmy wygląda to tak:

Zobacz też: Padło mi gniazdo ładowania w iPhone SE, kupiłem kolejnego. Tym razem iPhone 7

Skąd tyle smartfonów Apple na polskiej (a pewnie i na wszystkich) liście? Warto pamiętać, że Apple ma zdecydowanie mniej modeli i to na pewno wpływa na wyniki. Możliwe więc, że ogólnie dużo więcej było na przykład telefonów marki Huawei, ale jednak przez to rozbicie na różne modele, wynik jest jaki jest.

W Korei Południowej też bez zaskoczenia - dominacja Samsunga i LG. Królami są tu Galaxy Note 8 i Galaxy Note 9, za nimi LGX4+. W Indiach natomiast rządzą Xiaomi i Samsung - tu akurat modele Redmi Note 4, Redmi Note 5 Pro i Samsung Galaxy J2.

Zaskoczeni?

ps. tu znajdziecie kompletny raport

grafika

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu