Polska

Polskie Booksy z inwestycją 115 mln zł!

Grzegorz Ułan
Polskie Booksy z inwestycją 115 mln zł!
0

Booksy to zaraz po Brainly, najlepiej doceniana finansowo przez inwestorów polska firma. Teraz została wsparta między innymi przez fundusze Piton Capital, Enern i Manta Ray kwotą aż 115 mln zł.

Trochę więcej o Booksy pisaliśmy przy okazji pierwszej inwestycji, to kompletny system do rezerwacji wizyt w salonach usługowych – m.in. u fryzjera, kosmetyczki, fizjoterapeuty czy masażysty. Kompletny, bo zapewnia obsługę zarówno po stronie lokali jak i po stronie klientów, którzy zamawiają wizytę na stronie czy też przy użyciu aplikacji mobilnej.

Od tego czasu udało im się zdobyć pozycję lidera w tym segmencie w Stanach Zjednoczonych, a ta inwestycja ma pozwolić na umocnienie tej pozycji i ekspansję w Polsce i na innych rynkach międzynarodowych.

Zach Coelius:

Choć pomysł rezerwowania usług online w branży beauty może wydawać się pozornie prosty, do tej pory żadna inna firma nie zbudowała na tym rynku platformy typu marketplace, która odniosłaby sukces. Aż do teraz. Wierzę, że Booksy jest gotowe stać się największą na świecie platformą dla przedsiębiorców, których biznes opiera się na wizytach klientów.

Przy okazji tej inwestycji twórcy Booksy pochwalili się innymi liczbami, okazuje się, że tylko w sierpniu br. przez Booksy umówiono globalnie 2,6 mln wizyt o zannualizowanej wartości ponad 710 milionów dolarów, to dwa razy więcej niż rok wcześniej.

Stefan Batory, współzałożyciel i CEO Booksy:

Właściciele małych firm są filarem każdej gospodarki. Naszą misją jest wspieranie ich w prowadzeniu i rozwijaniu biznesu, pomagając im w codziennych obowiązkach związanych z prowadzeniem kalendarza i zarządzaniem wizytami. Nasz sukces jest bezpośrednio związany z sukcesem tysięcy stylistów i profesjonalistów, którzy na co dzień korzystają z naszej aplikacji. Z tego względu dokładamy wszelkich starań, aby klienci bez najmniejszego wysiłku mogli rezerwować wizyty w swoich ulubionych salonach, w dowolnym miejscu i o dowolnej porze.

Cieszy kolejny sukces polskiej firmy, która wyszła ze swoim pomysłem na trudny rynek, zdobyła go i myśli o dalszej ekspansji. Nie dziwi więc wiara inwestorów i powyższa inwestycja. Miejmy nadzieję, że pozwoli im ona na realizację zakładanych planów i już niedługo dowiemy się o jej kolejnych sukcesach, już na innych rynkach.

Źródło: Booksy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu