Chrome

Nadchodzi nowy Chromebase. Czyżby stacjonarny Chrome OS aż tak dobrze się sprawdził? [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Nadchodzi nowy Chromebase. Czyżby stacjonarny Chrome OS aż tak dobrze się sprawdził? [prasówka]
3

Acer zapowiedział kolejne urządzenie z serii Chromebase, a więc stacjonarny komputer typu All-In-One pracujący pod kontrolą systemu operacyjnego Chrome. Tym samym jest to kolejny krok tej firmy w kierunku przeglądarkowej platformy Google'a. Chromebase od Acera   Nowy Chromebase posiada...

Acer zapowiedział kolejne urządzenie z serii Chromebase, a więc stacjonarny komputer typu All-In-One pracujący pod kontrolą systemu operacyjnego Chrome. Tym samym jest to kolejny krok tej firmy w kierunku przeglądarkowej platformy Google'a.

Chromebase od Acera

 

Nowy Chromebase posiada 21,5-calowy ekran o rozdzielczości Full HD. Jest to dotykowa matryca, co tak bardzo odróżnia ją od poprzedniego Chromebase marki LG, którego niedawno testowałem. Wewnątrz umieszczono natomiast chip Nvidia Tegra K1, który w tego typu sprzęcie wydaje się być nieszczególnie praktyczny zważywszy, że jego głównym zastosowaniem są mobilne gry. Oczywiście komputer posiada inne, standardowe moduły: zestaw złącz (HDMI, USB 2.0, USB 3.0), WiFi 802.11 a/b/g/n oraz Bluetooth 4.0. Oficjalny pokaz zaplanowano na 23 kwietnia w Nowym Jorku. Zdradzę tylko, że będziemy tam, więc przeczytacie o wszystkim z pierwszej ręki!

WebView w wersji beta

Google od niedawna intensywnie rozwija aplikację WebView, która odpowiada za renderowanie stron www w aplikacjach dla Androida. Rozwiązanie to bazuje na silniku Chrome, więc trudno się temu dziwić. Teraz wystartował kanał beta, który bazuje na silniku przeglądarki z wersji nr 42. Jeżeli chcecie go przetestować i otrzymać wszystkie nowości przed innymi, zajrzycie do społeczności na G+, a potem zarejestrujcie się na Google Play. Aktualizacja powinna pojawić się automatycznie. Przynajmniej u mnie tak było.

Tomb Raider na Androidzie

I to nie byle jaki Tomb Raider, bo ten pierwszy, Wczoraj recenzja pojawiła się na AntyApps. Dziś donoszę o tym w porannej prasówce, bo temat naprawdę fajny. Za symboliczne 5 zł (no, nieco ponad) możemy zafundować sobie podróż do połowy lat '90 i zagrać w grę, która zdefiniowała przynajmniej jeden obecny dziś gatunek gier komputerowych. Na ekranie dotykowym gra się niezbyt wygodnie, ale jeżeli ktoś ma pada, to powinien czuć się bardzo usatysfakcjonowany. Polecam.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

ChromekomputeryChrome OSAcer