Startups

na pokładzie oldschoolowego VW T3 pełnego startupowych freaków, poszukują nowych tech-talentów.

Grzegorz Marczak
na pokładzie oldschoolowego VW T3 pełnego startupowych freaków, poszukują nowych tech-talentów.
31

Klasyk z lat 80', 6 osób, setki kilometrów i niekończące się rozmowy o... biznesie. Nuda? Nie na pokładzie oldschoolowego VW T3 pełnego startupowych freaków, który przemierza Polskę wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu nowych tech-talentów. o co chodzi? Chance On Tour to projekt Rafała Hana i Marka W...

Klasyk z lat 80', 6 osób, setki kilometrów i niekończące się rozmowy o... biznesie. Nuda? Nie na pokładzie oldschoolowego VW T3 pełnego startupowych freaków, który przemierza Polskę wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu nowych tech-talentów.

o co chodzi?

Chance On Tour to projekt Rafała Hana i Marka Wierzbickiego i pierwszy etap Akademii Chance czyli programu preakceleracyjnego dla startupów.

Podczas każdej podróży na pokład zabierani są zaprzyjaźnieni przedsiębiorcy i inwestorzy, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem chcą podzielić się z innymi.

Każdy wyjazd składa się z dwóch dni spędzonych w konkretnym mieście. Do tej pory Chance On Tour pojawiło się w Olsztynie, Lublinie, Berlinie i Rzeszowie. W tym roku przed zespołem jeszcze Gdańsk, Wrocław i Poznań.

Jakie są zasady (zestaw reguł organizatorów):

1. Podróżujemy klasykiem - Vanagon z 1986 VW T3 Caravelle Carat (nie ma klimy ale jest klimat!)
2. Śpimy w lokalnych wieloosobowych hostelach.
3. Zamieniamy formalne ubrania na luźne i wygodne ciuchy.
4. Niezmiennymi członkami wyprawy jesteśmy my (Rafał i Marek)
5. Dużo rozmawiamy, dzielimy się wiedzą i doświadczeniami (głównie tymi biznesowymi ale nie tylko)

Po co to wszystko?

Pierwszego dnia ekipa busa bierze udział w wieczornym barcampie poznając lokalną społeczność. Drugiego - czeka na pomysłodawców podczas office hours. To tu rozdawane są bilety do kolejnego etapu - Chance WarmUp czyli tygodniowej intensywnej pracy nad wybranymi zagadnieniami biznesowymi. Na koniec "rozgrzewki" wyłoniona zostaje 5 najlepszych pomysłów tworząca "klasę" w 3-miesięcznej Akademii Chance.

W Akademii pod okiem mentorów, specjalistów i przy odpowiednim wsparciu finansowych startupy będą budować swoje produkty i przyszłe biznesy. To nie wakacje - there is no place for bulshit:)
Chance ma również przygotować zespoły pod zewnętrzne finansowanie i/lub wejście do renomowanych programów akceleracyjnych.

Kto za tym stoi?

Rafał Han
CEO w Chance
Zjadł zęby na biznesie...

Inwestor i doradca w wielu innowacyjnych projektach takich jak Estimote, DuckieDeck, Vocabla, Startup Compass, iTraff Technology, Futbolowo i inne.
Juror i mentor w wielu wydarzeniach startupowych takich jak Startup Weekend, Startup Fest, BitSpiration, Internet Beta, Startup Sito, Accelerate, HubRaum i inne. Doświadczony przedsiębiorca, założyciel oraz CEO w HanGalee - agencji reklamowej full-service, założyciel i CEO w HanBright SA - tworzącej projekty dla dzieci,m.in. ciufcia.pl - największego portalu z edukacyjnymi grami dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Marek Wierzbicki
COO w Chance
W służbie społecznej...

Współzałożyciel Berrylife - firmy zajmującej się interaktywną obsługą eventów. Od kilku lat związany z TEDxKraków - konferencją organizowaną na licencji TED gdzie opiekuje się zespołem od marketingu i komunikacji. Organizator cyklicznych spotkań krakowskiej społeczności startupowej Hive53.

Plan gry

9-10.10 - Chance On Tour zawita do Poznania ale już drugiego dnia ekipa obiera kierunek na Wrocław gdzie zostanie do 11.10! Na pokładzie oprócz gospodarzy, znajdzie się na pewno Marek Przystaś i Bartek Gola. Więcej szczegółów wkrótce.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startup