Startups

Zadane.pl (Brainly) zainwestowało 1 milion złotych w MailGrupowy.pl

Grzegorz Marczak
Zadane.pl (Brainly) zainwestowało 1 milion złotych w MailGrupowy.pl
27

Czyli startup inwestuje w startup. MailGrupowy to serwis stosunkowo młody bo jego oficjalna premiera miała miejsce w październiku 2012 roku. Główną usługą jaką dostarcza jest zaspokajanie potrzeby komunikacyjnych zorganizowanych grup. Inspiracją dla tego pomysłu są grupy studentów wykorzystujących j...

Czyli startup inwestuje w startup. MailGrupowy to serwis stosunkowo młody bo jego oficjalna premiera miała miejsce w październiku 2012 roku. Główną usługą jaką dostarcza jest zaspokajanie potrzeby komunikacyjnych zorganizowanych grup. Inspiracją dla tego pomysłu są grupy studentów wykorzystujących jedną skrzynkę pocztową do której ma dostęp każdy członek grupy.

MailGrupowy oferuje więc możliwość stworzenia jednego adresu email dla całej grupy, funkcje administratora, możliwość porządkowania i archiwizowania materiałów, notki po starszych rocznikach (ściągi?), wspólny kalendarz, czat grupowy, opinie o przedmiotach i prowadzących itp. Oczywiście każdy z grypowiczów ma indywidualne konto i profil w serwisie. Zaletą tego rozwiązania jest oczywiście możliwość dzielenia się notatkami między grupami i upublicznianie notatek z konkretnych przedmiotów.

I właśnie w rozwój tej usługi zainwestowało bezpośrednio Zadane.pl, kwota inwestycji to 1 milion złotych za mniejszościowe udziały. Pieniądze te mają być przeznaczone na reklamę usługi MailGrupowy oraz jej rozwój na innych rynkach.

Usługa MailGrupowy świetnie pasuje do tego co robi Brainly.com (oba serwis działają w kategorii edukacja) czyli Zadane.pl. Oba serwisy niejako się uzupełniają budując grupę użytkowników sięgającą od uczniów klas podestowych i średnich aż do studentów.

Warto przypomnieć, że samo Zadane rok temu pozyskało 1,5 miliona złotych od Point Nine Capital, a wczesnym inwestorem serwisu jest Marcin Pytel. Jeśli więc po roku od inwestycji Zadane jest w stanie samo wyłożyć milion złotych oznacza to, że biznes dobrze się kręci. Oczywiście MailGrupowy będzie korzystał z potencjały Zadane jak również całej grupy serwisów która powstała przy udziale Point Nine Capital, Niania.pl, Zadane.pl, Marcina Pytla, Mariusza Gralewski (ZnanyLekarz.pl, Goldenline.pl) i innych.

W rozmowie z Pawłem Chudziński na temat tej inwestycji zapytałem się czy te milion złotych nie jest przypadkiem wyceną usług reklamowych jakie Zadane będzie świadczyć na rzecz MailGrupowy (wiecie taka inwestycja typu reklama za udziały) Deal jest jednak czysty, jest kasa na stole i mniejszościowy udział inwestora.

Mimo iż nie do końca "łapię" koncepcje na zarabianie usługi typu MailGrupowy (pewnie z czasem zostaną wprowadzone jakieś płatne usługi) to jednak szczerze gratuluję całemu zespołowi. Razem z doświadczeniem jakie ma Zadane oraz inne zaprzyjaźnione serwisy usługę taką jak MailGrupowy można ładnie rozbujać.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startup