Windows Phone

Na pierwszego smartfona z Windows 10 poczekamy do lata

Jakub Szczęsny
Na pierwszego smartfona z Windows 10 poczekamy do lata
108

Jeżeli czekacie na pierwszy telefon z systemem Windows 10, to możecie sobie spokojnie czekać do lata. Microsoft, pytany o datę premiery pierwszego urządzenia z nowymi okienkami na pokładzie przemówił w osobie Ifi Majida, który potwierdził, iż gigant ma w planach wypuszczenie flagowca z tym systemem...

Jeżeli czekacie na pierwszy telefon z systemem Windows 10, to możecie sobie spokojnie czekać do lata. Microsoft, pytany o datę premiery pierwszego urządzenia z nowymi okienkami na pokładzie przemówił w osobie Ifi Majida, który potwierdził, iż gigant ma w planach wypuszczenie flagowca z tym systemem tego lata.

Wraz z premierą tego telefonu (oraz oficjalnie Windows 10) rozpocznie się proces aktualizacji pozostałych smartfonów z Windows Phone 8, które zostały dopuszczone przez Microsoft do otrzymania tego uaktualnienia. Majid podał nam bardzo niedokładne informacje - równie dobrze może to być koniec czerwca lub środek września. Nie wiadomo w sumie, kiedy tak dokładnie możemy spodziewać się premiery. Mnie wydaje się jednak, że będzie to zapewne końcówka letniej pory roku, by zbiec się także i z premierą Apple.

Naturalnie, nie wiadomo jeszcze absolutnie nic na temat specyfikacji nowego flagowca Microsoftu. Można się spodziewać jednak, że będzie to już prawdziwie topowe urządzenie. Spekuluje się także na temat zastosowania w nim układów Intela, co byłoby niemałą rewolucją w świecie technologii mobilnych.

Wygląda na to, że ów telefon będzie sztandarowym produktem Microsoftu, który wyznaczy przykład Windows Phone'a idealnego. Absolutnie pewne jest to, że owe urządzenie otrzyma pełen pakiet usprawnień od strony oprogramowania, co nie jest oczywiste z punktu widzenia poprzednich generacji Lumii (a wychodzi na to, że niektóre uaktualnienia nie dostaną w ogóle!).

Czy Microsoft wraz z nową Lumią z Windows 10 zachęci konsumentów do zakupu nowego telefonu lub przeniesienia się do platformy Microsoftu? Z tym drugim może być ciężko - Microsoft nie ostrzy sobie już zębów na pozycję, którą piastuje obecnie Android lub iOS (choć byłoby miło - dla niego). Pytanie o skłonienie do zakupu dotychczasowych posiadaczy telefonów z Windows Phone na pokładzie jest jednak otwarte. O ile będzie to propozycja przystępna cenowo i oferująca naprawdę bogatą funkcjonalność - czemu nie.

Grafika: 1, 2

Źródło: Phonearena

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu