Microsoft

No, to poczekamy sobie na preview Windows 10 dla telefonów

Jakub Szczęsny
No, to poczekamy sobie na preview Windows 10 dla telefonów
38

Umówmy się - data rozpoczęcia programu Windows Insider dla mobilnej dziesiątki była dotąd efektem szerokich spekulacji. Większość sugerowała się tym, iż Windows 10 Technical Preview wystartował krótko po kameralnej konferencji. Wcześniej powoływano się na w miarę pewne źródła oraz słowa Gabe Aul'a,...

Umówmy się - data rozpoczęcia programu Windows Insider dla mobilnej dziesiątki była dotąd efektem szerokich spekulacji. Większość sugerowała się tym, iż Windows 10 Technical Preview wystartował krótko po kameralnej konferencji. Wcześniej powoływano się na w miarę pewne źródła oraz słowa Gabe Aul'a, który dosyć pokrętnie "potwierdził" taki właśnie scenariusz.

Dzień przed konferencją do głosu doszła Mary Jo Foley, dziennikarka ZDNet i właściwie jeden z największych znawców Microsoftu. Według jej kilku niezależnych źródeł start programu Windows Insider będzie wyglądać nieco inaczej - głównie pod względem jego daty. I o ile pewne jest to, że Windows Phone/Mobile 10 zobaczymy już dzisiaj około godziny 18-19, tak nie ma co się spodziewać błyskawicznego dostępu do pobrania wczesnej wersji mobilnego systemu Microsoftu.

Na stronie ZDNet pojawiła się informacja, iż pewną datą jest luty - nie wiadomo jednak, czy chodzi o jego początek, koniec, tudzież środek.

Na konferencji natomiast dużo będzie powiedziane na temat Windows 10 mobile SKU. Wielokrotnie powtarzaną już ciekawostką jest fakt, iż mobilne okienka zadziałają nie tylko na architekturze ARM, ale i na intelowskich procesorach. Bardzo realnym scenariuszem może być fakt, iż telefony Microsoftu mogą pojawiać się nie jako smartfony ze Snapdragonami na pokładzie, ale z Atomami lub Core M. Mobilny Windows ponadto przejdzie przez scalenie go z Windows RT, a zatem zobaczymy jedną wersję tego systemu operacyjnego na dwóch typach urządzeń.

OneCore natomiast będzie pozwalać na uruchamianie aplikacji dla środowiska Modern UI na każdym możliwym rodzaju urządzeń. Unifikacja obejmie zatem nie tylko tablety, smartfony i komputery, ale i urządzenia z ogromnymi ekranami, Xboxa, a być może nawet zegarki oraz elementy Internet of Things. O tym mówił już niegdyś Satya Nadella - że widzi Windows na każdym możliwym urządzeniu. Pewnikiem wręcz jest prezentacja nowego pakietu Office, który zadebiutuje dopiero wraz z Windows Phone/Mobile 10.

Co do daty - może okazać się, że ujawniona przez Belfiore'a data prezentacji nowego mobilnego Office jest również datą startu programu Windows Insider dla smartfonów. Na Weibo wspomniał on o 29 lutego (chiński Nowy Rok).

Grafika: 1, 2

Źródło: ZDNet

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu