Windows

Lumia 532 oznaczona jako "Windows 10 ready" - cokolwiek to oznacza...

Jakub Szczęsny
51

Już jutro przekonamy się, co takiego przygotował dla nas Microsoft. Odbędzie się bowiem wyczekiwana bardzo długa konferencja w Seattle, która dotyczyć będzie przyszłości Microsoftu, platformy Windows i zapewne coś zostanie powiedziane o Xboksie. Tymczasem my operujemy na skrawkach informacji, które...

Już jutro przekonamy się, co takiego przygotował dla nas Microsoft. Odbędzie się bowiem wyczekiwana bardzo długa konferencja w Seattle, która dotyczyć będzie przyszłości Microsoftu, platformy Windows i zapewne coś zostanie powiedziane o Xboksie. Tymczasem my operujemy na skrawkach informacji, które do nas docierają i... zaczyna być coraz ciekawiej.

Wpisując "Lumia" 532 do wyszukiwarek internetowych natrafimy oczywiście na stronę odwołującą się do wszystkich urządzeń Microsoftu. Ta konkretna, z danymi na temat wyszukiwanego urządzenia w szczegółowym opisie wskazuje na "Windows 10 ready". No, właśnie, co to oznacza?

Zrobiłem rundkę po całej ofercie urządzeń Microsoftu i oprócz w 532, nie znalazłem w źródłach słów kluczowych, które w jakikolwiek wiązałyby się z Windows 10. Zgodnie z zapewnieniami Microsoftu, wszystkie obecne Lumie (oprócz tych, które zostały wydane na Windows Phone 7.X) otrzymają aktualizację do Windows Phone 10. Zatem o to, czy Microsoft nie postanowi zrobić podobnie, jak z poprzednią wersją mobilnego systemu raczej się nie martwię.

Oznaczenie "Windows 10 ready" może też ujawniać plan giganta na zmianę nazewnictwa w systemie mobilnym. Dużo mówiło się po prostu o "Windows". Wiele mówiono o "Windows Phone (bez 10)" i "Windows Phone 10". Ktoś przebąkiwał o "Windows Mobile / Windows Mobile 10". Jeśli zawarty w słowach kluczowych wpis jest ostatecznym stanowiskiem Microsoftu w sprawie nazwy kolejnej wersji platformy mobilnej, to mogę stwierdzić, że jest po prostu dobrze.

Podobnego wpisu w słowach kluczowych nie ma jednak Lumia 435 - czym jest to spowodowane, nie wiem. Może się okazać, że jednak nie wszyscy będą mogli się cieszyć nową wersją oprogramowania od Microsoftu, nie jestem w stanie stwierdzić tylko, co może być przeszkodą w aktualizacji telefonu.

W każdym razie - poczekajmy do jutra. 21 stycznia o 18:00 powolutku będziemy dowiadywać się wszystkiego, co w Microsofcie piszczy. Będziemy dla Was relacjonować wydarzenia z Seattle na Antywebie - zatem bądźcie z nami!

Grafika: 1, 2

Źródło: Windows Central

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu