Apple

Na nowym Macbooku Pro nie obejrzycie niektórych filmów z YouTube w HDR

Kamil Świtalski
Na nowym Macbooku Pro nie obejrzycie niektórych filmów z YouTube w HDR
0

Nietypowy problem napotyka część użytkowników nowych Macbooków Pro. Materiały na YouTube z HDR doprowadzają ich do... kernel panic.

Nowe Macbooki Pro — z niesławnym wcięciem — zaoferowały zupełnie nową jakość obrazu. Apple na konferencji barwnie przedstawiało ich możliwości, chwaląc jak świetnie sprawdzą się przy profesjonalnych zastosowaniach. Jednym z elementów który miał wywołać efekt WOW było wsparcie dla wideo z HDR. I wszystko byłoby super gdyby nie to, że najwyraźniej Macbooki z 2021 na tę chwilę nie radzą sobie z odtwarzaniem niektórych wideo HDR z YouTube'a.

YouTube + film HDR + Macbook Pro = kernel panic

Nie ma powodów do, nomen omen, paniki — to nie jest tak, że wszystkie materiały mają ten problem. Jak informuje MacWorld, część użytkowników skarży się na problemy z komputerami przy próbie oglądania materiałów w HDR na YouTube. Nie wszystkich - wygląda na to, że niezbędny jest cały zestaw okoliczności — czasem chodzi o konkretne wideo, czasem o szybkie przewijanie strony gdy takowe jest odtwarzane. Rozpoczęła się dyskusja na temat teco, co może odpowiadać za problem — i najprawdopodobniej odpowiedzialne są sterowniki grafiki albo autorski kodek, który YouTube wykorzystuje przy wysokiej rozdzielczości materiałach z HDR. Na tę chwilę to jednak wyłącznie gdybania i spekulacje - podobnie jak to, że problemem jest zarządzanie pamięcią.

Problem niszowy i myślę, że w gruncie rzeczy napotka go raptem garstka użytkowników. Mimo wszystko warto mieć na uwadze, że coś takiego występuje — i jeżeli staniecie się ofiarą takiego problemu, to przynajmniej będziecie wiedzieć, że nie jesteście jedynymi pechowcami, którzy się z nim zmagają. A tymczasem nie pozostaje nam nic innego, jak tylko mieć nadzieję, że szybko zostanie rozwiązany przez Apple i/lub Google.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu