180

Na co idą pieniądze z 8.1 (PARP) czyli kto ile dostał ?

Polska Agencja Rozwoju przedsiębiorczości w programie 8.1 (Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej) dofinansowuje młodych przedsiębiorców pieniędzmi unijnymi. Szczegóły programu oraz jak ubiegać się o dotacje znajdziecie na stronie PARP. Piszę o tym dlatego, że PARP publikuje również listy przedsiębiorstw wraz z kwotami przyznanego dofinansowania (via Ragni na Spinaczu) – jest to bardzo interesująca […]

Polska Agencja Rozwoju przedsiębiorczości w programie 8.1 (Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej) dofinansowuje młodych przedsiębiorców pieniędzmi unijnymi. Szczegóły programu oraz jak ubiegać się o dotacje znajdziecie na stronie PARP.

Piszę o tym dlatego, że PARP publikuje również listy przedsiębiorstw wraz z kwotami przyznanego dofinansowania (via Ragni na Spinaczu) – jest to bardzo interesująca lektura, przerażająca ale też pokazująca jak łatwo jest zdobyć pieniądze na czasem absurdalne projekty (choć nie chcę generalizować). Ponieważ na blogu piszę głównie o biznesach internetowych dlatego skupię się jedynie na tego typu biznesach które dostały pieniądze.

Oto niektóre z internetowych firm jakie dostały dofinansowanie wraz z słowem informacji / komenarza.

intergo.pl512 tys. Serwis jest to jakieś połączenie wyszukiwarki produktów z porównywarką cen i internetowym sklepem. Wszystko działa koszmarnie wolno, na dodatek użyteczność jest mocno niedopracowana.

linkarium.pl510tys. Założeniem portalu jest łączenie ludzi na podstawie ich zainteresowań, hobby, umiejętności, wiedzy i chęci rozwoju w wielu dziedzinach życia itp. Cuda się zdarzają…

one99.pl 721tys. Dość okrągła kwota – kumulator.pl niestety to niewypał, a nowy serwis jeszcze nie powstał (czyli powstaje). No ale kwota całkiem przyjemna.

slubowisko.pl515tys. Mam nadzieję, że wykorzystają te pieniądze właściwie bo biznes jest dość trudny (wielu próbowało i nadal próbuje zarobić na ślubach w internecie ale chyba jeszcze nikomu się nie udało).

kupmy.to671tys. Nigdy nie udało mi się doczekać na uruchomienie serwisu, który dostał od PARP prawie siedemset tysięcy złotych!

socjum.pl 404tys. Polski Ning, pierwszy dobrze zrobiony generator serwisów społecznościowych. Mam nadzieję, że się rozwiną bo model biznesowy mają już wypracowany przez zagraniczny pierwowzór.

fajnewesele.pl469tys. Kolejny serwis dla przyszłych nowożeńców i kolejne pół bańki – może to jest jakaś tematyka klucz i każdy dostanie?

benhauer.pl 446tys. SEM, SEO, Konsultacje, Marketing społecznościowy itp.

karierawfinansach.pl683tys. Praca w finansach czyli serwis z ogłoszeniami o pracę. Na to też można dostać prawie 700 tys i to przy takim rynku i takiej konkurencji.

Cały dokument załączam poniżej. Warto go obejrzeć ponieważ jest tam jeszcze sporo ciekawostek jak Terapia 2.0 czy ZAWODOWIEC (nie wiem o co chodzi ale brzmi dobrze). Jeśli więc ktokolwiek z was zastanawia się jeszcze nad tym czy ma szansę na pieniądze z 8.1 to poniższy dokument z pewnością pozwoli mu natychmiast podjąć decyzję.Lista podpisanych um�w o dofinansowanie 8.1 2008