Startups

Gametrade.pl - dobrze rokujący serwis (99 zaproszeń do rozdania)

Grzegorz Marczak
Gametrade.pl - dobrze rokujący serwis (99 zaproszeń do rozdania)
88

Serwis GameTrade.pl służy do łatwej i szybkiej wymiany gier między użytkownikami, dodatkowo mamy możliwość wystawienia swojej gry na sprzedaż czy też kupienia gry od innego gracza. W chwili obecnej serwis jest w zamkniętej fazie testów dostępnej tylko na zaproszenia (mam do rozdania 99 zaproszeń, ch...

Serwis GameTrade.pl służy do łatwej i szybkiej wymiany gier między użytkownikami, dodatkowo mamy możliwość wystawienia swojej gry na sprzedaż czy też kupienia gry od innego gracza. W chwili obecnej serwis jest w zamkniętej fazie testów dostępnej tylko na zaproszenia (mam do rozdania 99 zaproszeń, chętnych poproszę o podanie maila w treści komentarza).

Przyjrzałem się od wewnątrz temu serwisowi i muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem tego co zobaczyłem. Wprawdzie wymaga one jeszcze poukładania niektórych elementów ale to co miałem okazje testować jest już w pełni funkcjonalnym serwisem do wymian gier. Dlaczego warto wymieniać gry (szczególnie te konsolowe) wiadomo - cena nowej gry na xbox360 czy PS2-3 jest w naszym kraju kosmiczna. Dobrą i sprawdzoną metodą na zdobywanie nowych tytułów jest więc wymiana gier, prowadzą ją praktycznie wszystkie mniejsze sklepy zajmujące się sprzedażą gier. W Warszawie taka przyjemność kosztuje ok 30 PLN - nie jest to dużo zważywszy na cenę nowej gry. Jednak są pewne warunki - gra może być wymiona za tą cenę tylko za grę o podobnej wartości (a według sprzedawców gry bardzo szybko tracą na wartość - ciekawe jest natomiast to, że nie widać tego w momencie kiedy sprzedają gry :) ).Wracając jednak do Gametrade.pl. Początkowo kiedy dodawałem gry, zajęcie to wydało mi się dość pracochłonne. Nazwa, platforma, opis, dodanie zdjęcia - to wszystko przy kilkunastu grach zajęło by pewnie z godzinę. Dopiero później zorientowałem się, że podczas wpisywani gry działa auto uzupełnienie, które sugeruje że gra jest już w katalogu. W takim przypadku nie trzeba już samemu żmudnie uploadować obrazków itp. Tak więc dodanie kilkunastu moich gier zajęło mi kilka minut. Potem uzupełniam listę gier które chcę - również działa auto uzupełnienie. I tak praktycznie wygląda przygotowanie naszego profilu. Następnie czekam na zgłoszenia wymiany od innych użytkowników oraz przeglądamy zakładkę Gry, która jest tak naprawdę centrum serwisu. Widzimy tam listę gier wystawionych na wymianę, na sprzedaż, gry szukane i właśnie przed chwilą pojawiła się opcja baza gier.

Baza gier jest funkcją o której niedawno pisałem na flakerze - czyli jest to szybka możliwość dodania do swojej kolekcji gry z bazy serwisu. Dzięki temu uzupełnienie naszej kolekcji będzie jeszcze prostsze i szybsze (guziczki mam tę grę i szukam tej gry powinny pojawić się właściwie przy każdej pozycji jaką dodali również inni użytkownicy).

Samego procesu wymiany jeszcze nie miałem okazji testować ale zakładam, ze serwis w nim nie uczestniczy. Natomiast po wymienia z pewnością będzie można ocenić transakcje wystawiając negatywną lub pozytywną opinię. W gametrade.pl mamy też znajomych. W przeciwieństwie do serwisów społecznościowych przy wymianie gier znajomi mogą być bardzo ważną opcją ponieważ mogą wpływać na zaufanie innych użytkowników do danej osoby.

Podsumowując uważam, że Gametrade.pl ma sporą szansę na popularność wśród graczy - szczególnie przychylnie patrzeć będą na niego konsolowcy, których nowa gra kosztuje ponad dwa razy więcej niż gra na PC. Można się zastanawiać czy rywalem dla takiego serwisu nie jest allegro - i czy nie wygodniej jest sprzedać daną grę a za otrzymane pieniądze poszukać nowej. Wydaje mi się jednak, że wielu osobom (tak jak mi) nie chce się zawracać głowy pojedynczą sprzedażą za to wymiana gry przy tym samym wysiłku może być czymś bardziej atrakcyjnym.

Zastanawia mnie jedynie dlaczego autorzy nie chcę pobierać drobnej opłaty za wymianę? Rozumiem, że na początku nikt nie odważy się zrobić w pełni płatnego serwisu - ale z czasem konta z dodatkowymi możliwościami mogły by być płatne. Mała kwota była by z pewnością akceptowalna przez użytkowników (ja bez problemu zapłacił bym do 10 PLN za transakcję), którzy zyskują dodatkowe możliwości wymiany itp.

Trzymam kciuk za start Gametrade.pl - jest to moim zdaniem jeden z ciekawszych startupów ostatnich miesięcy. Mam nadzieję, że osoby, które skorzystają z rozdawany przeze mnie zaproszeń będą aktywnymi użytkownikami serwisu - dzięki czemu zwiększy się baza gier na wymianę z czego wszyscy skorzystamy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

StartupGry