Startups

Źródła odwiedzin TechAll po pierwszym dniu

Grzegorz Marczak
16

TechAll wystartował w poniedziałek, przygotowałem notki prasowe rozesłałem i czekałem na efekty (w pierwszych dniach bardzo się żałuje że GA nie pokazuje statystyki na bieżąco). Tworząc tak zwaną informacje prasową starałem się być maksymalnie zwięzły i najważniejszą treść zamieścić w pierwszym akap...

TechAll wystartował w poniedziałek, przygotowałem notki prasowe rozesłałem i czekałem na efekty (w pierwszych dniach bardzo się żałuje że GA nie pokazuje statystyki na bieżąco). Tworząc tak zwaną informacje prasową starałem się być maksymalnie zwięzły i najważniejszą treść zamieścić w pierwszym akapicie, dalej było rozwinięcie dla zainteresowanych oraz kilka obrazków z serwisu oraz logos. Ponieważ tego typu notkę przygotowywałem drugi raz w życiu dlatego nie mogłem czerpać z własnych doświadczeń i skupiłem się jedynie na tym co mnie denerwuje kiedy sam dostaje takie informacje (za długi wstęp, brak konkretów, skupienie się na nieistotnych szczegółach itp).

Efektem notki byłem bardzo mile zaskoczony, informacja o TechAll ukazała się min w : Internet Standard IDG, Vbeta, Interaktywnie, DI, Mambiznes, Engadget, Media2 i kilka fajnych blogów (no a potem news rozszedł się dalej łącznie z przerdukami). Wygląda więc na to,że przygotowana notka prasowa była dość skuteczna.

Niestety większość serwisów korzysta z informacji prasowych w sposób copy & paste, praktycznie nie dodając nic od siebie. Kilka lat temu kiedy startowaliśmy z pytamy.pl sytuacja wyglądała nieco inaczej - praktycznie każdy opiniował w jakiś sposób serwis o którym pisał. Takie podejście do publikowanych informacji przekłada się znacznie na ich poczytność.

Efektem końcowym i jednocześnie celem wysyłania informacji o swoich serwisie jest jak wszyscy wiem ruch na naszej stronie. W przypadku TechAll wyniki po pierwszym pełnym dniu wyglądały następująco:Jak widać na obrazku najwięcej odwiedzin TechAll miał z Antyweba (do dziś liczba ta znacznie wzrosła), było też sporo wejść bezpośrednich, które są efektem nie linkowania w artykułach które były kopią notki prasowej (tak zakładam). Sprawdziłem natomiast, że IDG czy DI wstawiły aktywne linki. Jest to więc kumulacja wejść z kilku innych serwisów. Przyznam, że ilość odwiedzin z IDG czy IS trochę mnie zaskoczyła , spodziewałem się większych liczb. Oczywiście muszę brać pod uwagę, że serwis po prostu dla wielu osób może nie być interesujący i stąd też mała liczba odwiedzin.

PS. Jeśli chodzi o ruch zwrotny jaki generuj TechAll to mam już kilka dobrych informacji iż autorzy niektórych serwisów zaczęli dostrzegać go w źródłach odwiedzin (co bardzo mnie cieszy bo min. o to chodziło).Wejścia z TechAll na Antyweb to jakieś 200 klików pierwszego dnia (dodałem news z AW jako top) więc naprawdę jest nieźle.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startup