Startups

Na co idą pieniądze z 8.1 (PARP) czyli kto ile dostał ?

Grzegorz Marczak
Na co idą pieniądze z  8.1 (PARP) czyli kto ile dostał ?
180

Polska Agencja Rozwoju przedsiębiorczości w programie 8.1 (Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej) dofinansowuje młodych przedsiębiorców pieniędzmi unijnymi. Szczegóły programu oraz jak ubiegać się o dotacje znajdziecie na stronie PARP. Piszę o tym dlatego, że...

Polska Agencja Rozwoju przedsiębiorczości w programie 8.1 (Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej) dofinansowuje młodych przedsiębiorców pieniędzmi unijnymi. Szczegóły programu oraz jak ubiegać się o dotacje znajdziecie na stronie PARP.

Piszę o tym dlatego, że PARP publikuje również listy przedsiębiorstw wraz z kwotami przyznanego dofinansowania (via Ragni na Spinaczu) - jest to bardzo interesująca lektura, przerażająca ale też pokazująca jak łatwo jest zdobyć pieniądze na czasem absurdalne projekty (choć nie chcę generalizować). Ponieważ na blogu piszę głównie o biznesach internetowych dlatego skupię się jedynie na tego typu biznesach które dostały pieniądze.

Oto niektóre z internetowych firm jakie dostały dofinansowanie wraz z słowem informacji / komenarza.

intergo.pl - 512 tys. Serwis jest to jakieś połączenie wyszukiwarki produktów z porównywarką cen i internetowym sklepem. Wszystko działa koszmarnie wolno, na dodatek użyteczność jest mocno niedopracowana.

linkarium.pl - 510tys. Założeniem portalu jest łączenie ludzi na podstawie ich zainteresowań, hobby, umiejętności, wiedzy i chęci rozwoju w wielu dziedzinach życia itp. Cuda się zdarzają...

one99.pl- 721tys. Dość okrągła kwota - kumulator.pl niestety to niewypał, a nowy serwis jeszcze nie powstał (czyli powstaje). No ale kwota całkiem przyjemna.

slubowisko.pl - 515tys. Mam nadzieję, że wykorzystają te pieniądze właściwie bo biznes jest dość trudny (wielu próbowało i nadal próbuje zarobić na ślubach w internecie ale chyba jeszcze nikomu się nie udało).

kupmy.to - 671tys. Nigdy nie udało mi się doczekać na uruchomienie serwisu, który dostał od PARP prawie siedemset tysięcy złotych!

socjum.pl - 404tys. Polski Ning, pierwszy dobrze zrobiony generator serwisów społecznościowych. Mam nadzieję, że się rozwiną bo model biznesowy mają już wypracowany przez zagraniczny pierwowzór.

fajnewesele.pl - 469tys. Kolejny serwis dla przyszłych nowożeńców i kolejne pół bańki - może to jest jakaś tematyka klucz i każdy dostanie?

benhauer.pl - 446tys. SEM, SEO, Konsultacje, Marketing społecznościowy itp.

karierawfinansach.pl - 683tys. Praca w finansach czyli serwis z ogłoszeniami o pracę. Na to też można dostać prawie 700 tys i to przy takim rynku i takiej konkurencji.

Cały dokument załączam poniżej. Warto go obejrzeć ponieważ jest tam jeszcze sporo ciekawostek jak Terapia 2.0 czy ZAWODOWIEC (nie wiem o co chodzi ale brzmi dobrze). Jeśli więc ktokolwiek z was zastanawia się jeszcze nad tym czy ma szansę na pieniądze z 8.1 to poniższy dokument z pewnością pozwoli mu natychmiast podjąć decyzję.Lista podpisanych um�w o dofinansowanie 8.1 2008 -

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startupinwestycje8.1