Off topic

Antyweb zabija kolejny serwer.

Grzegorz Marczak
34

Przede wszystkim chciałem przeprosić czytelników bloga za problemy z dostępnością do strony. Dzisiejsza niedostępność antyweba była spowodowana przeciążeniem współdzielonego serwera w nazwa.pl. Wprawdzie wyłączenie serwera bez powiadomienia nie jest zbyt eleganckie ale potem współpraca z admi...

Przede wszystkim chciałem przeprosić czytelników bloga za problemy z dostępnością do strony. Dzisiejsza niedostępność antyweba była spowodowana przeciążeniem współdzielonego serwera w nazwa.pl.

Wprawdzie wyłączenie serwera bez powiadomienia nie jest zbyt eleganckie ale potem współpraca z administratorami, którzy cierpliwie testowali moje poprawki (włączyli serwis tylko dla mojego ip itp.) spowodowała, że nadal mam pozytywną opinię na temat tej firmy.

Wprowadzone przeze mnie zmiany (mające zmniejszyć obciążenie) dotyczą pozbycia się dodatku który generował zdaniem nazwa.pl duże obciążenie serwera oraz zainstalowaniem dodatku wp-cache.

Wprowadzenie "keszowania" niestety ale przyniosło ze sobą pewne niedogodności - związane one są z brakiem odświeżania na bieżąco liczników na blogu. Dokładniej rzecz ujmując chodzi o liczniki komentarzy, licznik z ilością odsłon danego wpisu (ten praktycznie nie działa), oraz chyba licznikiem subskrypcji przez RSS.

W każdym razie gdyby ktoś z was zaobserwował jeszcze jakieś problemy z moim blogiem to będę bardzo wdzięczny za informacje.

PS. No i wkrótce zapewne znowu czeka mnie przeprowadzka.

PS2. Jeśli ktoś ma doświadczenie w optymalnym ustawieniu cache dla wordpress to bardzo prosił bym o kontakt gdyż mam kilka pytań (jako osoba mało techniczna chciałbym mieć pewność, że wszystko dobrze ustawiłem).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu