Off topic

Antyweb na WordPress 2.5

Grzegorz Marczak
Antyweb na WordPress 2.5
21

Podjąłem próbę aktualizacji silnika antweb.pl czyli wordpress do najnowszej wersji jaka ukazała się kilka godzin temu czyli 2.5. Zdaję sobie sprawę, że nieroztropnie jest przeprowadzać upgrade tak szybko po ukazaniu się nowej wersji ale podjąłem to ryzyko. Proces aktualizacji wordpress przebieg...


Podjąłem próbę aktualizacji silnika antweb.pl czyli wordpress do najnowszej wersji jaka ukazała się kilka godzin temu czyli 2.5. Zdaję sobie sprawę, że nieroztropnie jest przeprowadzać upgrade tak szybko po ukazaniu się nowej wersji ale podjąłem to ryzyko.

Proces aktualizacji wordpress przebiega bezproblemowo (tak jak i wszystkie poprzednie aktualizację) więc może na bazie zaufania do poprzednich upgardów nie bałem się tak bardzo o losy mojego bloga.
Nowa wersja na której działa teraz antyweb.pl czyli 2.5 wprowadziła przede wszystkim bardzo duże zmiany jeśli chodzi o panel administracyjny bloga. Oprócz dużo bardziej przejrzystego wyglądu doszła możliwość jednoczesnego uploadu kilku plików (bardzo przydatne) lepsze zarządzanie multimediami (łącznie z automatycznym tworzeniem galerii z dodanych plików), możliwość konfiguracji panelu administratora i podobno edytor wizualny który nie "masakruje kodu" (w to jeszcze nie wierzę).

To co dla mniej jest bardzo przydatną nową opcją to możliwość poszerzenie edytora tekstu na pełne okno - dzięki czemu zyskujemy dość duży komfort jeśli ktoś pisze notki bezpośrednio w wordpress.

Celem aktualizacji w moim przypadku było przede wszystkim zyskanie bardziej zoptymalizowanego jeśli chodzi o wydajność skryptu i mam nadzieje, że nowa wersja właśnie taka jest (w przeciwnym wypadku za chwilę odezwie się do mnie firma hostująca bloga z mało przyjemnym komunikatem)

Niestety w nowej wersji napotkałem problemy z działaniem kilku pluginów (ale to raczej normalne i trzeba spokojnie poczekać na ich aktualizację).

Generalnie mam nadzieję, że warto było przesiadać się na najnowszą wersję (oby była zoptymalizowana)!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu