Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Polska

mytribe - komunikator społecznościowy Onetu

GM
Grzegorz Marczak
52

Onet zrobił komunikator społecznościowy Mytribe. Ma on ułatwiać korzystanie z wielu popularnych usług sieciowych – serwisów społecznościowych, komunikatorów, kont pocztowych, blogów oraz kanałów RSS. Takie wszystko w jednym? W informacji prasowej czytamy: "mytribe obecnie połączyć w jednym mi...

Onet zrobił komunikator społecznościowy Mytribe. Ma on ułatwiać korzystanie z wielu popularnych usług sieciowych – serwisów społecznościowych, komunikatorów, kont pocztowych, blogów oraz kanałów RSS. Takie wszystko w jednym?

W informacji prasowej czytamy:
"mytribe obecnie połączyć w jednym miejscu konta kilkunastu popularnych w Polsce serwisów społecznościowych, w tym np. Facebook, Nasza-Klasa, MySpace, Twitter, Grono, Fotka, czy GoldenLine. Aplikacja powiadamia na bieżąco o interesujących użytkownika wydarzeniach i uczestniczyć w społecznościach dzięki wbudowanej przeglądarce internetowej"

Na pierwszy rzut oka widać, że brakuje naszych mikroblogów czyli min. blipa, flakera, pingera itp. (Okazało się, że podobno Blip i Flaker sa dostępne w mytribe). Nie będzie to jednak problem ponieważ Onet udostępni w ramach otwartej licencji możliwość tworzenia wtyczek dzięki czemu każdy nawet najmniejszy serwis będzie można podłączyć do mytribe.

Mamy więc nowego gracza jeśli chodzi o komunikatory. Zastanawiam się tylko czy Onetowi uda się okiełznać cały ten komunikacyjny bałagan i przedstawić informacje w czytelny i zrozumiały sposób (nie miałem jeszcze okazji testować tego komunikatora ponieważ wersja na Mac-a będzie dostępna "za chwilę"). Testowałem do tej pory już kilka aplikacji desktopowych do obsługi serwisów Twitter, Facebook i nawet łączenia tego z klientem poczty elektronicznej. Niestety nie stałem się stałym użytkownikiem żadnej z nich - dlaczego?

Potok informacji jaki dostajemy w powiadomieniach z takich programów jest dla mnie zbyt absorbujący aby można go było w jakiś produktywny sposób wykorzystać. Dlatego tak istotny jest sposób prezentacji treści oraz możliwości konfiguracji powiadomień. Idealnej aplikacji na razie jeszcze nie widziałem - jest kilka do których zaczynam się powoli przyzwyczajać ale włączam je na razie bardzo sporadycznie.

Mytribe (z tego co mogę ocenić po obrazkach) nie trafia w mój gust jeśli chodzi o grafikę i generalnie stylistykę aplikacji. Rozumiem jednak , że celem jest masowy użytkownik a na dopieszczanie wyglądu i funkcjonalności jest jeszcze czas z racji tego, że jest to wersja beta aplikacji.

Bardzo ciekawy jestem pierwszych wrażeń użytkowników, jeśli już testowaliście to napiszcie proszę jak sprawuje się ten komunikator.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

onetkomunikatory