Mobile

Dyktafon na Androida - dobra polska aplikacja!

GM
Grzegorz Marczak
13

Recordoid Dictaphone to Polska aplikacja na telefony działające z system Android. Jest to dyktafon wykonany w stylu klasycznego magnetofonu. W darmowej wersji dostępnej w Android Market pozwala na zapis maksymalnie 3 minut. Niestety, ze względu na ciągły brak możliwości sprzedaży aplikacji w Androi...

Recordoid Dictaphone to Polska aplikacja na telefony działające z system Android. Jest to dyktafon wykonany w stylu klasycznego magnetofonu. W darmowej wersji dostępnej w Android Market pozwala na zapis maksymalnie 3 minut. Niestety, ze względu na ciągły brak możliwości sprzedaży aplikacji w Android Market z Polski pełna wersja dostępna jest w Handango oraz Mobile2Day.

Jeśli chodzi o jakość nagrania to jest ona zaskakująco dobra (testowane na HTC G1), nie słychać żadnych szumów, głos jest czysty i bez zniekształceń. Próbkę mojego nagrania wrzuciłem na dropbox, więc jeśli ktoś chciałbym odsłuchać to zapraszam do ściągnięcia.

Recordoid charakteryzuje się bardzo prostym i intuicyjnym interfejsem, który z tego co piszą autorzy doceniany jest przez użytkowników aplikacji, którzy wystawiają jej pozytywne opinie. Oprócz funkcji klasycznego dyktafonu aplikacja może dodać jeszcze geo lokalizacje do naszego nagrania, dzięki czemu później będziemy mogli sprawdzić na mapie miejsce w którym nagrywaliśmy dany wpis.

Każde z nagrań możemy opatrzyć dodatkowo notką tekstową oraz wysłać mailem. To czego tak naprawdę brakuj to szybkie podzielenie się nagraniem w najpopularniejszych serwisach społecznościowych. Mam też jeszcze jedną uwagę do samego interfejsu o ile guzik do nagrywania jest duży i nie można nie trafić w niego palcem o tyle przycisk do zatrzymania nagrania (czyli zapisania go) jest już na tyle malutki, że parę razy trafiłem w przycisk obok. Myślę, że nagrywanie i zatrzymanie nagrywania mogło by być pod tym samym klawiszem.

Płatna wersja aplikacji czyli ta bez ograniczenia nagrania do 3 minut kosztuje 1,99 USD. Wydaje mi się, że nie jest to wygórowana kwota dla kogoś kto faktycznie potrzebuje funkcjonalności dyktafonu i będzie z niej regularnie korzystał.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Android